• Zorlu Center AVM’ye kedi kapanı kurdu
  02 Ekim 2019

  Haber Merkezi

  Bir sosyal medya kullanıcısı İstanbul’da bulunan Zorlu Center’da tepkilere neden olan görüntüleri paylaşınca hem AVM yönetimi hem de Beşiktaş Belediyesi açıklamada bulundu.

  Görüntülerde bir AVM görevlisi, bırakılan kapana giren kediyi taşırken görüntülendi o anlarda kendisine tepki gösteren vatandaşa ise bir cevap vermemesi dikkat çekti.

  Gelen tepkiler üzerine ilk olarak Twitter’dan yanıt veren Zorlu Center, açıklamasında şunları söyledi:

  “Belediye ile iş birliği içerisindeyiz”

  “Zorlu Center olarak yaşam alanlarımızda hayvan haklarına her zaman hassasiyet göstererek, Beşiktaş Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ile işbirliği içinde olduğumuzu belirtmek isteriz.

   

  “Araç trafiğinden uzak bölgelere taşıdık”

  Açık alanlarımızda güvenli bölgede olmayan kedileri zarar görmemeleri için, bugün de olduğu gibi kafes içerisinde Zorlu Center’ın araç trafiğinden uzak bölgelerine taşıyarak güvenli ve korunaklı bir alan sağlıyor, onlara gerekli her türlü desteği veriyoruz.”

  Zorlu Center’ın doğruyu söylemediği iddia edildi

  Ancak Barış Şengün isimli vatandaş, Beşiktaş Belediyesi veteriner işleri yöneticisi ile görüştüğünü böyle bir uygulamalarının olmadığı yanıtını aldığını iddia etti.

   

  AVM’nin paylaşımı tepki çekti

  Zorlu Center’a tepkiler sürerken ilerleyen saatlerde paylaşımda bulunan AVM’nin Twitter hesabı “Kedimizin keyfi yerinde, şu an Zorlu’da bizimle” diyerek kapandaki kedi olduğunu iddia ettiği bir video paylaştı. Bu kez de sosyal medya kullanıcıları, görüntülerde kedinin keyifli değil korktuğunu ifade ederken “görüntüler Zorlu Center’ın neresi?” sorusunu yöneltti.

   

  Son olarak Beşiktaş Belediyesi konuyla ilgili resmi açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada “Konuyla ilgili “5199 sayılı Hayvan Haklarını Koruma Kanunu” gereğince gerekli tespit çalışması yapılmış ve olumsuz bir durumla karşılaşılmamıştır. Konu takibimizde olup can dostlarımızın Beşiktaş’ın her noktasında sağlıkla yaşamlarını sürdürmeleri için konunun takipçisi olacağız” denildi.

  Beşiktaş Belediyesi’nin açıklamasına ise sosyal medya kullanıcıları tepki gösterdi.