• Yusuf Tosun: Köprüdeki askerin kafasını ben kestim!
  17 Temmuz 2019

  2016 tarihinde yaşanan FETÖ darbe girişiminde sabaha karşı adı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olarak değiştirilen Boğaziçi Köprüsü’nde, linç edilen askeri okul öğrencisi Murat Tekin isimli Hava Harp Okulu öğrencisinin ablası, kardeşini öldüren kişi olduğunu belirttiği Yusuf Tosun sosyal medyanın gündeminde.

  15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü sonrası darbe gecesi ve sonrasında yaşananlar yeniden gündeme oturdu. İsmi 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olarak değiştirilen Boğaziçi Köprüsü’nde darbe gecesi orada bulunan ve sabaha karşı katledilen Hava Harp Okulu öğrencisi Murat Tekin’in ablası Mehtap Tekin, Yusuf Tosun isimli şahsın kendisine mesaj atarak kardeşini öldürdüğünü ‘itiraf ettiği’ mesajı paylaştı. Paylaşım hızla yayılıp büyük tepki görünce Yusuf Tosun adlı şahıs, “kinaye” yaptığını belirterek ilk açıklamasını yalanladı.

   

  ‘KİNAYE YAPTIM’
  Paylaşımın büyük tartışma yaratması ve hızlıca sosyal medyada yayılmasının ardından bir açıklamada daha bulunan Tosun, bu kez sözlerini yalanlamayı tercih etti. Tosun, “Ben kimsenin kafasını kesmedim. İki kurşun isabeti ile yaralı olduğum için bunu istesem de yapamazdım, ki zaten ömrüm olarak anılacak neyim varsa savaş karşıtı bir duruşta ter dökerek geçirdim” diyerek kinaye yaptığını ileri sürdü.

  ‘BEN ÖLDÜRDÜM’ DİYENLER ÇOĞALDI

  Mehtap Tekin’in paylaşımının ardından sosyal medyada bazı kişiler o gece köprüde kendilerinin de olduğunu ve askerlerin öldürülmesine katıldıklarını iddia eden paylaşımlar yaptılar.