Ünlü isimlerden Ekrem İmamoğlu’na destek: Her şey çok güzel olacak

Athena Gökhan’dan YSK kararı sonrası açıklama: Bu herkesi bitirir

Aralarında Cem Yılmaz, Yılmaz Erdoğan, Zülfü Livaneli, Genco Erkal, Demet Akbağ, Sertab Erener, Ayşegül Aldinç ve Gökhan Özoğuz’un da bulunduğu pek çok sanatçı, Ekrem İmamoğlu’na destek verdi.

Sanatçıların çoğu paylaşımlarında “#HerŞeyÇokGüzelOlacak” etiketini kullandı.

Bu etiketi kullanarak paylaşım yapan ilk isimlerden biri Cem Yılmaz’dı. Yılmaz, Her Şey Çok Güzel Olacak filminden bir kareyi de takipçileriyle paylaştı.

Ardından diğer sanatçılar da Ekrem İmamoğlu’na sosyal medya üzerinden destek paylaşımlarında bulundu.

Etiket kısa sürede Twitter’da Trend Topic (TT) listesinde ilk sıraya yükseldi.

SABAH YAZAREINDAN PAYLAŞIM

Hükümete yakın yayın politikasıyla bilinen Sabah gazetesi yazarı Uğur Karakullukçu, sosyal medya hesabından YSK kararını eleştirdi. Karakullukçu, ‘Her Şey Çok Güzel Olacak’ filminden bir kare paylaştı.

MEHMET PALA DIŞINDA DESTEK OLMAYAN NEREDEYSE KALMADI

Mehmet Pala adlı oyuncu İmamoğlu’nun çağrısı üzerine bir tweet atarak “Senden Başkan olmaz, adalet yerini buldu” ifadelerini sarfetti. Bunun üzerine sosyal medyada büyük bir tepki doğarken aynı zamanda ‘Mehmet Pala kim?’ soruları da oluştu. Bazı kullanıcılar, Pala için “Cappy Canavarı dahi Mehmet Pala’dan meşhur” ifadelerini kullandı.

 

Bergüzar Korel’den YSK tepkisi: Kendimi çöp gibi hissediyorum

ÜNLÜ İSİMLERDEN BÜYÜK DESTEK

İmamoğlu’nun ‘Sanatçılar konuşsun’ açıklamasının ardından sosyal medyada Cem Yılmaz’dan Tarkan’a; Yalın’dan Gülse Birsel’e birçok oyuncu, sporcu, şarkıcı, yazar ve televizyoncudan destek mesajları yağdı.

İşte o destek mesajı veren ünlülerden bir kısmı:

 

 

 

View this post on Instagram

@ekremimamoglu İstanbulun secilmis Belediye başkanıdır! Ayni zarftaydik hepimiz! Muhtarlar İl,ilce meclis pusulalari, İl,ilce belediye baskan adaylari pusulalari, Ben de adaydim kaybettim herkes adaydi kazanan oldu tebrik ettik. Kaybedenler oldu! BİNALİ YİLDİRİM kaybetti! EKREM İMAMOĞLU KAZANDİ! Hepsi dogru Akp nin meclis uyelikleri dogru orada hicccbir usulsüzluk hile hurda yok. Muhtarlarda yok meclislerde yok İSTANBUL BELEDİYE BAŞKANİNDA VAR OYLE Mİ? Kimse salak degil! Bu milletle dalga gecmeyin! EGER DEDİGİNİZ GİBİYSE BU İSİN SORUMLUSU İÇİŞLERİ BAKANİNİN BİR AN ONCE GOREVDEN AZLEDİLMESİ GEREKİR! Bir de Eyyyyy demokrasi icin emek veren herkes!!! Eger secim yapilacaksa BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GOZETİMİNİ İSTEYİN! Cunku O secime, o secimin sonucuna o secimin secim kurullarina bu iktidarin hakim olduğu hicbir alana güven kalmadi! Demokrasi YSK eliyle,alinan emirler doğrultusunda askiya alınmıştır… BU TURK DEMOKRASİSİ İCİN UTANÇ GÜNÜDÜR! Ayni zarftan kendi çıktığında sevinen baskasi çıktığında cirkeflesenlerin bizi dunyaya rezil edisidir! 1 GUN SONRA BAZİ BEYİNLER İCİN UYARİ ; KESKE BASKA SEHİRLERDE AKP DİSİNDAKi PARTİLERİN İTİRAZLARİNO DA DEGERLENDİRSEYDİ BU YSK YA DA ANAYASAYA AYKİRİ VE YASADİSİ OLDUĞUNU ACİKLADİKTAN 1 AY SONRA MÜHÜRSUZ OYLARİ SAYDİGİMDA DA SES CİKARAYDİNİZ. KESKE CANAKKALE MERSİN DAHA HİR COK YERDE AKP DİSİNDAKİ İTİRAZLARİ DA GOZ ONUNDE TUTSAYDİLAR O zaman konusabilirdik su an Bu arada yine kufur eden beyinsiz ge trolleri Spamleyip siliyorum… Ve nedense hakli bulam hep iett ogdaş vb gibi belediye kuruluslarimda calisiyor ? Gorunenler ! Ekmeginiz lesilecek evet o vakiflarin o okcularin o tezgahla halkin parasini yiyenlerin ekmekleri ke si le cek…Bitti👍

A post shared by emrekinay (@emrekinay) on

View this post on Instagram

Ünlü yazar Bertold Brecht’in oyunundan bir an; Küçük çocuğu olan bir anne bir sebepten çocuğundan yıllarca uzak kalır, bu müddet boyunca çocuğa bir üvey anne bakar , çok da iyi , büyük bir sevgiyle bakar çocuğa. Yıllar yıllar geçer.. Gün gelir anne döner, çocuğunu tekrar almak ister, üvey anne de çok sevdiği çocuğu vermek istemez. Mahkemelik olunur, hakim karşısına çıkılır… hakim de ilginç bir adam şöyle der; Çocuğu iki kolundan çekin kim daha kuvvetli çeker çocuğu kazanırsa çocuk artık onunla kalır.. hemen pozisyon uygulaması başlar. Gerçek anne çocuğu tüm gücüyle haşırt diye kendine çeker, üvey anne ise çocuğun kolları zarar görmesin diye çekinir kolunu bırakır, gerçek annesi yarışı kazanır. Sıra hakimin kararına gelir. Der ki hakim; “Bu çocuğun annesi onu gerçekten seven, zarar görmesini istemeyen üvey annedir, çocuğu ona veriyorum, gerçek annesi ise çocuğa hiç acımadan kollarını koparırcasına çekti , iyi bir annelik yapamaz!” … Son YSK kararından sonra da 16 milyon nüfuslu İstanbul halkı, işte bu çocuğun durumunda.. Bizler, bir tuhaf oyunun ve yeniden yeniden yeniden seçim atmosferinin içine çekiliyoruz… Kollarımızdan acımasızca çekilsin istemiyoruz… Bakın; tüm matematikte ve anketlerde Ekrem İmamoğlu bir daha seçim olursa daha da farklı kazanıyor gözükse de, artık fena halde güvenimiz sarsıldı, endişeliyiz, tedirginiz… Güvenemiyoruz.. ve çok kırgınız… elbetteki gider bir daha oy veririz ama , neyin içinde olduğumuzu bilmiyor güvenemiyoruz… … Gönül isterdi ki, iktidar, muhalefetin kazandığı belediyelerle uzlaşı içinde, dostluk içinde, iyi niyet içinde beraber çalışabilsin.. bu mümkündü.. Büyük de bir fırsattı.. Bu kadar net bir fırsatı tepenlerin şimdi sözde “toplumsal uzlaşı” söylevleri de tüm inandırıcılığını kaybetmiş görünüyor… Yazık bu topluma.. Fakirlik çok arttı.. Yazık bu halka.. Bir büyük fırsat daha tepildi… Çocuğun kollarını çektikçe çektiler.. yazık… #fazılsay

A post shared by Fazil Say (@fazilsay) on