Ülkemde bir acayip kararlar

Merhabalar,

Ülke yönetiminde olduğu gibi futbolu yönetenlerde de bir acayiplik var vesselam. Gün geçmiyor ki garip garip kararlar alınmasın, sonrada o kararı onlar almamış gibi değiştirmesin.

Güler misin ağlar mısın.

Ülkeyi yönetenler zam üstüne zam hatta zamada zam yaparken, sonra o zammı onlar yapmamış gibi bu kabul edilemez indirim yapılmalı demesi tam bir tiyatro. Neyse siyasete fazla girmeden biz asıl konumuza dönelim.

Ülke futbolunu yönetenler ise kulüplerin borç yapılandırmasında %30 sapma olur maddesini değiştirip %40 ‘a çıkarmaları, sonrada “a buda nerden çıktı kim yaptı, bunu olmaz” diyerek tekrar %30’a indirmesi tam bir komedi.

Al birini vur ötekine.

A’dan Z’ye her şey kokuşmuş. Ülke futbolunun marka değeri diye bir şey kalmamış.

Bir ekonomistin açıklamasına göre ülkede futbol kulüplerinin borç batağında oluğunu ve bunlardan üç büyüğün iflas ettiğini ama açıklanmadığını söylemesi ne durumda olduğumuzu gösteriyor.

Ekonomimiz kötü insanlar geçim derdinde ama benim değerli yöneticilerim batmış bataklık haline gelmiş kulüpleri kurtarmaya çalışıyor.

Benim, sizin bu ülke vatandaşlarının haklarıyla keyfi harcamalar yapıp zengin olanların borçlarını ödemek haramdır kul hakkıdır.

Benden yana hakkım haram olsun.

Halil İbrahim Dinçdağ Kimdir?

1976 yılında Trabzon’un Of ilçesine bağlı Bölümlü köyünde dünyaya geldi. İlk ve orta okulu köyde, liseyi iki yıl başka ilçede okuduktan sonra Trabzon merkezde tamamladı. Lise son sınıfta okurken hem yerel radyoda programcılığa hemde amatör hakemliğe başladı, 14 yıl aktif hakemlik yaptı. 17 yıl yerel radyo ve tvlerde programlar hazırlayıp sundu. Zaman zaman yerel gazetelerde köşe yazarlığı yaptı. Ulusal bir gazetede kısa süreliğine köşe yazarlığı yaptı. 2008 yılında askerlikten muaf raporu aldıktan sonra 2009 yılında hakemlikten ihraç edildi. TFF ile başlayan hukuk mücadelesi 2009 yılında beri devam etmektedir.