• Tevfik Göksu, İBB’nin arazilerine göz dikti
  13 Haziran 2019
  Mazbatası elinden alınan CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını aldığı gün Esenler Belediye Başkanlığı’nın mülkiyeti İBB’ye ait ilçe genelindeki 12 alanın kendisine bedelsiz verilmesini istediği ortaya çıktı. 12 alan otopark, kültür merkezi, pazar yeri, belediye hizmet alanı ve yeşil alandan oluşuyor.

  Cumhuriyet’ten Hazal Ocak’ın haberine göre Esenler Belediye Başkanlığı Emlak ve İstimlak Müdürlüğü 17 Nisan’da İBB Başkanlığı Emlak Müdürlüğü’ne binaların devrine ilişkin bir yazı yolladı. Yazıda “ilçede yaşam kalitesini yükseltecek sağlıklı ve çağdaş yaşam alanlarını oluşturabilmesi amacı ile mülkiyeti İBB’ye ait parsellerin ve üzerinde bulunan binaların belediyeye bedelsiz olarak devredilmesi” istendi. İlçe belediye başkanı Tevfik Göksuimzasının yer aldığı yazıda ayrıca Kemer Mahallesi Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü mülkiyetindeki spor kompleksinin de kullanım hakkı yine bedelsiz talep edildi.

  Yazıda bir de ekli liste yer aldı. Listede otopark alanından atölyeye kadar birçok yapı var.

  İşte listedeki bazı arsalar:

  Fevziçakmak Mahallesi’ndeki 3 bin 887 metrekare arsa ve arsanın üzerindeki Adem Baştürk Kültür Merkezi

  Fevziçakmak Mahallesi’ndeki 6 bin 545 metrekalik arsa ve arsanın üzerindeki Adem Baştürk Kültür Merkezi, pazar ve otopark

  Kemer Mahallesi’ndeki 11 bin 454 metrekare alan. (Arsanın üzerinde şantiye ve atölye bulunuyor)

  Kemer Mahallesi 4 bin 647 metrekarelik alan

  Turgutreis Mahallesi 4 bin 124 metrekarelik alan ve üzerindeki Cengiz Topal Otoparkı ve pazar

  Birlik Mahallesi 13 bin 24 metrekalik arsa

  11 bin 52 metrekarelik Menderes Mahallesi otopark ve pazar.