• TBMM’den ‘otizmli çocuklar’ açıklaması: Olay biraz büyütülmüş olabilir
  08 Kasım 2019

  TBMM Down Sendromu, Otizm ve Diğer Gelişim Bozuklukları Araştırma Komisyonu Başkanı Kemal Çelik, Aksaray’da Mehmetçik İlkokulu’nda otizmli çocukların veliler tarafından yuhalanmasına ilişkin konuştu.

  Çelik, yaptığı açıklamada “Aksaray’daki olay biraz büyütülmüş olabilir” dedi.

  “Salı günü Meclis Araştırma Komisyonu olarak bu tür toplantımızın birisini de Aksaray’da yapacağız” diyen Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

  “İki taraflı dinleyeceğiz”

  “Orada hem Valiliği, hem aileleri de iki taraflı dinleyeceğiz. Bu konuda bize değişik söylentiler geliyor ama en doğrusu yerinde araştırmak. Konu hassas olunca veliler bunu gündeme getiriyor. Aileler seslerini duyurdular, haklarını savundular. Ama bu arada olay biraz büyütülmüş olabilir”

  Okullarımızdaki eğitimlerde hatalar olabileceğini söyleyen Çelik, olayın ayrıntılarına ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı:

  “Bu konuda bize değişik söylentiler geliyor ama en doğrusu yerinde araştırmak. Konu hassas olunca veliler bunu gündeme getiriyor. Çok etkili bir sosyal medyamız var. Bu hem sevindirici. Aileler seslerini duyurdular, haklarını savundular. Ama bu arada olay biraz büyütülmüş olabilir. Bunların üzerinde biz durmayacağız. Biz bunun bir hayra vesile olmasını farkındalık oluşturmasını sağlayabiliriz. Değişik durumlar olabilir, araştıracağız”