• Şehir hastanesine sahte etiketli malzeme satın alınmış
  03 Ekim 2019

  Kayseri Şehir Hastanesi’nde sahte etiketli ürünleri satın alındığı ortaya çıktı. Sahte etiketli malzeme satın alan yönetim hakkında soruşturma başlatılırken ameliyatlarda kullanılan malzemeleri satan iki kişi tutuklandı.

  Kamu zararı soruşturması

  Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre, Kayseri Şehir Hastanesi yönetimi hakkında yaptıkları işlem nedeniyle kamuyu zarara uğrattıkları soruşturma başlatıldı. Tutuklanan iki kişi de sahte etiketli malzeme sattıklarını kabul etti.

  Şehir hastanesinde çalışan üç personelin başlatılan emniyet soruşturmasının ve sahte etiketli malzemeler nedeniyle görevden alındığı iddia edildi. Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamada ise görevden almaların emniyetin yaptığı operasyon ile ilgisi olmadığını duyurdu.

  “Tek skandal bu değil, fizik tedavi ünitesinde yılanlar görüldü”

  CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, öte yandan konuyla ilgili tek skandalın bu olmadığını belirtirken “psikiyatri servisinin kapıları ‘Güvenlik’ nedeniyle kilitli ve fizik tedavi ünitesinde de yılanlar görüldü. İki üç defa yılan görüldü ve korkuya neden oldu. Burayı bataklığın üzerine inşa ettiler ve binayı yaparken bataklığı tam anlamıyla kurutamadılar. Yaşananlar insan sağlığının ne kadar ucuz olduğunun bir göstergesi” denildi.