• Rabia Naz’ın ölümünü araştıran Metin Cihan güvenik nedeniyle yurt dışına çıktı
  11 Eylül 2019

  Twitter üzerinden toplumu yakından ilgilendiren konulara dair yaptığı araştırma ve haber takibi ile bilinen Metin Cihan, Rabia Naz’ın ölümünün üzerine gittiği için üzerine gelindiğini ve güvenlik nedeniyle yurt dışına çıktığını açıkladı.

  “Devlet neyse de mafyadan korkuyorum”

  Twitter’dan yaptığı paylaşımla, yurt dışına çıkma nedenini açıklayan Cihan, “7 yaşındaki oğlumla yaptığım tatili yarıda kesip yurt dışına çıktım. Çünkü oğlumun bu tarz bir travmayı yaşamasını istemedim” dedi. Rabia Naz’ın ölümünün üzerindeki sır perdesinin hala aydınlatılmadığını söyleyen Cihan, “Konuyla doğrudan alakalı eski belediye başkanı ve eski savunma bakanının ifadesi dahi alınmadı. Benim hakkımda araştırma yapıldığı ve veri toplandığını da biliyorum. Baba Şaban Vatan için de akıl sağlığı raporu istettiler. Bu davanın çözüleceğine olan inancımı yitiriyorum” ifadelerini kullandı.

  “Erdoğan’ın da haberi var”

  Konu ile ilgili AKP içinden birilerinin kendisi ile iletişime geçtiğini söyleyen Cihan ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da konu hakkında aylardır bilgisi olduğunu ancak gerçeğin aydınlatılması adına gerekli adımların atılmadığını ifade etti.