• Parazit’in dizisi geliyor
  25 Ocak 2020

  En İyi Film kategorisi dahil toplamda 6 dalda Oscar‘a aday olan Parazit filminin dizisi geliyor. Filmin yönetmeni Bong Joon Ho, filmde geçen olayların genişletilerek 6 saatlik bir yapıma dönüştürüleceğini belirtti.

  Parazit filminin dizisi geliyor

  Oscar’da En İyi Film ödülüne aday gösterilen Parazit’in (Parasite) dizi uyarlaması için HBO’nun harekete geçtiği açıklandı. Bong Joon Ho ve 2015 yapımı Büyük Açık (The Big Short) ile 2018 yapımı Vice’ın yönetmeni Adam McKay projenin yapımcılığını üstlenmek için masaya oturmuştu.

  İndependent Türkçe‘nin haberine göre, HBO’nun Parazit üzerine yapacağı kısa dizi, 6 saatlik bir yapım olacak.

  The Wrap’a konuşan Yönetmen Bong, “Senaryoyu yazmaya başladığım zaman bütün anahtar fikirleri biriktirmiştim. Ama bütün bu fikirleri iki saatlik bir filme dahil edemedim, hepsi iPad’imde kayıtlı duruyor ve bu kısa diziyle amacım 6 saatlik bir film yapmak” dedi.

  Bong, üç buçuk saatlik süresiyle eleştirilen Irishman’in yönetmeni Martin Scorsese’nin tahtını elinden alacağa benziyor.

  Parazit’in vizyon kurgusundaki gizemlere de değinen Bong sözlerini şöyle sürdürdü:

  Evin asıl hizmetçisi Mun Gwang (Lee Jung Eun) gece geç saatte geldiğinde yüzüne bir şey olmuştu. Eşi de fark edip sorsa da cevap vermemişti. Yüzünde neden yara izleri olduğunu biliyorum. Bununla ilgili bir hikayem var. Bir de bu sığınağın varlığını neden biliyor? Bu sığınağı bildiğine göre mimarla nasıl bir ilişkisi var? Bir yerde biriktirdiğim böyle bir dizi gizli hikaye var.