• Nihal Olçok’tan Özgür Özel iddiasına yalanlama
  16 Temmuz 2019

  15 Temmuz 2016’da düzenlenen darbe girişimi sırasında eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’u kaybeden Nihal Olçok’un, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’i aradığı ve “Ali İsmail Korkmaz ile Abdullah Tayyip Olçok’un analarının göz yaşları, feryadı aynıdır” ifadesinden dolayı duyduğu memnuniyeti aktardığı belirtildi. Olçok ise iddiayı yalanladı.

  Nihal Olçok, Akşener’den randevu istedi

  Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, “S-400 ittifakı” başlığıyla yayımlanan yazısında CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in “Ali İsmail Korkmaz ile Abdullah Tayyip Olçok’un analarının gözyaşları, feryadı aynıdır” ifadesine değindi.

  Meclis’te gerginlik! Özgür Özel’in üzerine yürüdüler

  Sarıkaya şunları kaydetti:

  “CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel bir süre önce bunu söyleyince kendisine bir mesaj gelmiş.

  Mesajı yollayan AK Parti’nin propaganda işini yıllarca başarılı bir şekilde yürüten ve 15 Temmuz darbe girişiminde köprü üzerinde oğlu Abdullah Tayyip ile şehit düşen Erol Olçok’un eşinden başkası değilmiş.

  Nihal Olçok ‘Bir gün kim böyle bir benzetme yapar?’ diye düşündüğü sırada Özel’den gelen cümleden duyduğu memnuniyeti dile getirmiş.

  Yakında buluşup sohbet etmeye karar vermişler.

  Dedik ya yeni siyaset sistemi.”

  NİHAL OLÇOK’TAN YALANLAMA

  Sarıkaya’nın iddiası üzerine ulaştığımız Nihal Olçok ise söz konusu iddiayı yalanladı. Nihal Olçok, “Benim bugüne kadar Özgür Özel’le ne bir tanışıklığım vardır ne de kendisi ile görüşmüşlüğüm. Bir konuşma veya mesajlaşma durumu kesinlikle söz konusu değildir. Zaten röportajda söylediklerim ortada, ayrıca bir teşekkür mesajı iletme durumuna da gerek yok” dedi.

  ÖZGÜR ÖZEL DE İDDİAYI ‘DÜZELTTİ’

  Söz konusu iddia hakkında CHP’li Özgür Özel’den de bir ‘düzeltme’ açıklaması geldi.

  İmamoğlu tarafından karşılanan Erdoğan, konuşmasında Kılıçdaroğlu’nu yuhalattı

  Nihal Olçok’tan Süleyman Soylu’ya 15 Temmuz tepkisi