Nevşin Mengü, Ekşi Sözlük’teki başlığa isyan etti

Gazeteci Nevşin Mengü, A Milli Futbol Takımı’nın İzlanda havalimanında bekletilme sebebinin uçuşun onaylanmamış bir havaalanı olan Konya’dan yapılması olduğunu yazdı.

İzlanda’dan açıklama: Abartılıyor, takım iki saat sonra otele vardı

A Milli Futbol Takımı, 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu’nda İzlanda ile yapacağı maç içi ülkeye gelişinde havaalanında saatlerce bekletildi.

Gazeteci Nevşin Mengü A Milli Futbol Takımı’nın İzlanda havalimanında bekletilme sebebinin uçuşun onaylanmamış bir havaalanı olan Konya’dan yapılması olduğunu belirterek, “Bu tür seyahatlerin organizasyonu yapılırken daha dikkatli olmak gerekir. Bir kural varsa kurala uyulmalı, kuralları çiğneyerek, biz yaparız oldularla, haklıyken haksız duruma düşeriz” yorumunda bulundu.

Nevşin Mengü’nün paylaşımları şöyle;

İzlanda’da Emre Belözoğlu’na tuvalet fırçası uzatan herif salağın teki eyvallah. yalnız İzlanda’yı kınarken atlamamız gerek bir detay var. Milli takımın bekletilme sebebi, uçuşun onaylanmamış bir havaalanı olan Konya’dan yapılması.

Bu tür seyahatlerin organizasyonu yapılırken daha dikkatli olmak gerekir. Bir kural varsa kurala uyulmalı, kuralları çiğneyerek, biz yaparız oldularla, haklıyken haksız duruma düşeriz.

 

EKŞİ SÖZLÜK’TEK BAŞLIĞA TEPKİ GÖSTERDİ

Mengü’nün bu paylaşımları üzerine Ekşi Sözlük’te “Newvşin Mengü’nün Türkiye karşıtlığı” şeklinde bir başlık açıldı ve kısa sürede başlığa çok sayıda hakaret içeren yorum yazıldı. Nevşin Mengü ise açılan bu başlığa sosyal medya hesabından “Türkiye karşıtı falan değilim. Ben de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Gazetecinin görevi kalabalığa katılıp tezahürat yapmak değil bazen tersten bakmak, detayları önemsemektir” diye tepki gösterdi.