• Naklen yayın krizinde anlaşma sağlandı
  02 Ağustos 2019

  Süper Lig maçları için yayıncı kuruluş ile TFF anlaşma sağladı. Süper Lig maç yayınları için TFF, kulüpler ve BeIN Sports anlaşmaya vardı.

  Kulüpler Birliği toplantısının ardından TFF, yayıncı kuruluşla masaya oturdu. Görüşmede taraflar arasında uzlaşma sağlandı.

  TFF Başkanı Nihat Özdemir, konuyla ilgili NTV’ye konuştu. Özdemir, “Bugün saat 18.00’de anlaşmayla ilgili açıklamayı yapacağız. Yayıncı kuruluş ile işbirliğimize 2022’ye kadar devam edeceğiz. Anlaşmadaki değişiklikleri ve detayları da bu açıklamayla kamuoyuna duyuracağız” dedi.

  TFF Başkanı Nihat Özdemir, bugün Kulüpler Birliği Vakfı ile yaptıkları toplantının ardından yaptığı açıklamada “Kulüpler Birliği üyeleriyle birlikte son durumun bütün değerlendirmesini hep birlikte müzakere ettik. Kulüplerimizin desteğiyle birlikte yayıncı kuruluşla bir görüşme yapacağız. Liglerin geç başlaması, yapılmaması gibi durumlar söz konusu değil. Ümit ediyorum ki yolumuza yayıncı kuruluş ile devam edeceğiz. Ortada herhangi bir sorun olduğu gözükmemektedir” demişti.

  90 MİLYON DOLAR İNDİRİM

  TFF, Kulüpler ve beIN Sports 3 yıl daha anlaşmaya vardı. Buna göre kulüpler ve Bein Sports, 410 milyon dolar karşılığında el sıkıştı. Maksimum kur 5.80 olarak belirlendi.

  Tarafların yaptıkları görüşmede yayın organizasyonunun mali şartlarını güvence altına aldığı, Süper Lig kulüplerinin herhangi bir hak kaybına uğramadan yol arkadaşlığının devam edeceği ifade edildi.

   

  TFF Başkanı Özdemir: Liglerin geç başlaması söz konusu değil