• Nagehan Alçı, Erdoğan’dan intikam mı alıyor?
  29 Temmuz 2019


  Erdoğan ve AKP’ye yakınlığı ile bilinen Habertürk yazarı Nagehan Alçı, bir süredir ikizlerinden birinin (Betül Yasemin) sağlık sorunu nedeniyle üzücü günler geçiriyor.

  Pazar günkü yazısında yine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın isimlerini verdiği çocukları Ayşe Ela ve Betül Yasemin’i yazan Alçı’nın Erdoğan’ın koyduğu isimleri kullanmaması dikkat çekti.

  Alçı, çocuklarından Ela ve Yasemin diye bahsetti.

  Alçı’nın Erdoğan’ın verdiği isimleri kullanmaması son dönemlerde Erdoğan’la arasının iyice açıldığı yorumlarına neden oldu.

  Başbakan’ın Kuzey Afrika ziyaretini takip eden Nagehan Alçı ile Erdoğan arasındaki diyalog daha önce basına yansımıştı. Başbakan, yakında doğum yapacak olan Nagehan Alçı’ya “Ben Ayşe ve Betül isimlerini çok severim. İkizlerinize de bu isimleri koymanızı tavsiye ederim” demişti.

  Erdoğan’ın yurt dışı ziyaretlerinde uçağında yer alan gazeteciler arasında Nagehan Alçı’nın olmaması bir süredir dikkat çekiyordu.

  Nagehan Alçı’nın eşi Rasim Ozan Kütahyalı’nın da boşnaklara ettiği hakaretten dolayı Sabah gazetesindeki yazılarına son verilmiş ve yargılandığı davada hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. Hakkında yakalama kararı bulunan Rasim Ozan Kütahyalı da kayıplara karıştı.

  Rasim Ozan Kütahyalı, Erdoğan için hazırlanan ‘Usta’nın Hikayesi’ belgeselinin gösteriminin ardından ikizlerin fotoğraflarını ve videolarını isim babaları Erdoğan’a izletmişti.

  Rasim Ozan Kütahyalı’nın Gökçeklere ait Beyaz TV’deki işine de Boşnaklar hakkındaki çirkin sözlerin ardından gelen tepkiler üzerine son verilmişti. Bir kaç kez ‘Tekrar görüşeceğiz’ diyen Kütahyalı’nın bir türlü ekrana dönememesi ise Erdoğan’ın Alçı-Kütahyalı çiftini gözden çıkardığı şeklinde yorumlanıyor.

  Nagehan Alçı’dan “Kürdistan” kavgasına tepki: Faşist çevreler öğrensin: Kür-dis-tan

  Didem Arslan Yılmaz’dan Nagehan Alçı yorumu: CHP alerjisi var

  MHP’den canlı yayında Nagehan Alçı’ya fırça

  Nagehan Alçı yayını terk etti

  “Soylu önemli bilgiler verdi ancak şimdilik yazmayacağıma söz verdim”