• MÜYORBİR yönetiminden CHP’li Sera Kadıgil’e ağır suçlama
  01 Ağustos 2019

  Müzik Yorumcuları Meslek Birliği (MÜYORBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Şeşen ve Yönetim Kurulu üyeleri, MÜYORBİR’in eski başkanı Ahmet Koç ve avukatı CHP PM Üyesi ve  İstanbul milletvekili Sera Kadıgil hakkında çarpıcı iddialarda bulundular.

  MÜYORBİR Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada, CHP İstanbul milletvekili Sera Kadıgil’in 2015 yılından beri MÜYORBİR eski Başkanı Ahmet Koç’un avukatlığını yaptığı belirtilerek MÜYORBİR’e haksız saldırılarda bulunulduğunu iddia ettiler.

  Kültür Bakanlığı müfettiş raporu ile MÜYORBİR’den uzaklaştırılan eski başkan Ahmet Koç’un Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın ile olan yakın ilişkisine vurgu yapılan açıklamada, Sera Kadıgil’in avukat babası Ergin Kadıgil imzasıyla savcılığa verilen dilekçede Edip Akbayram, Belkıs Akkale, Burhan Şeşen, Onur Akın, Metin Özülkü, Suzan Kardeş, Mehmet Gümüş, Hüseyin Turan ve Tolga Sağ’a iftira atıldığı iddia edildi.

  Müzik Yorumcuları Meslek Birliği (MÜYORBİR) Yönetim Kurulu, geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na makamında tebrik ziyaretinde bulunmuştu.

  MÜYORBİR Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

  “Biz (Edip Akbayram, Belkıs Akkale, Burhan Şeşen, Onur Akın, Metin Özülkü, Suzan Kardeş, Mehmet Gümüş, Hüseyin Turan ve Tolga Sağ), 2000 den fazla sanatçının üyesi olduğu , Türkiye’nin tek yorumcu (sanatçı) meslek birliği MÜYORBİR’in (Müzik Yorumcuları Meslek Birliğinin) yönetim kurulu üyeleriyiz.

  Bundan 5 yıl önce MÜYORBİR’de başkanlık yapan ve Kültür Bakanlığı müfettiş raporu ile MÜYORBİR’den uzaklaştırılan Ahmet Koç isimli eski yönetim kurulu üyesinin avukatlığını, 2015 yılından bu yana CHP Milletvekili Av.Sera Kadıgil yapmaktadır.

  Sera Kadıgil’in Ahmet Koç’un avukatlığını yapmasına bir diyeceğimiz olamaz, kendi tercihidir.

  Ancak, özellikle son 2 yıldır Ahmet Koç, Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın’la olan yakın ilişkisini ve Cumhurbaşkanlığı himayesinde yurtdışında (Cumhurbaşkanlığı fonu ile) verdiği bağlama konserlerini kullanarak; haksız şekilde MÜYORBİR’i ve biz yönetim kurulu üyelerini hedef alarak tamamen asılsız ithamlarla Bakanlık şikayetleri, savcılık şikayetleri gibi haksız saldırılarda bulunmakta, MÜYORBİR ve bizlere karşı adeta iftira ve karalama kampanyası yürütmektedir.

  Ahmet Koç bu asılsız, hukuksuz saldırılarını, Sera Kadıgil ve babası (avukat) Ergin Kadıgil imzasıyla yapmaktadır. Hatta Sera Kadıgil, Mart 2019’daki genel kurulda (millletvekilliği sorumluluğuna aykırı şekilde) Ahmet Koç’a destek olmak amacıyla genel kurul salonuna kadar gelmiş ve milletvekilliğini kullanarak salona girmeye çalışmıştır!

  Daha da vahimi, Sera Kadıgil’in avukat babası Ergin Kadıgil imzası ile savcılığa verilen (tamamı yalan, iftira ve uydurma ) dilekçede, bizlere ( Edip Akbayram, Belkıs Akkale, Burhan Şeşen, Onur Akın, Metin Özülkü, Suzan Kardeş, Mehmet Gümüş, Hüseyin Turan ve Tolga Sağ’a ) ağır iftiralar atılmıştır. Seçime girip seçilemeyen Ahmet Koç adına (tamamen yalan ve iftiralarla) Sera Kadıgil’in hukuk bürosundan avukat babası Ergin Kadıgil imzası ile bizleri, sahtekarlıkla,oy hırsızlığı ile suçlamıştır.

  CHP M.vekili Sera Kadıgil ( HUKUK OFİSİ/BABASI), Ahmet Koç’la birlikte hareket ederek bizlere ( Edip Akbayram, Belkıs Akkale, Burhan Şeşen, Onur Akın, Metin Özülkü, Suzan Kardeş, Mehmet Gümüş, Hüseyin Turan ve Tolga Sağ’a ) çamur atmakta, iftira atmakta ve karalamaktadır.

  Ahmet Koç, ”Müyorbir yönetim kurulu üyeleri CHP’lidir” diyerek, kurulun siyasi görüşünü malzeme yaparak AKP’ye ihbar etmiş, Müyorbir’e kayyum atanmasına çalışmıştır. Ancak masanın dirayetiyle kayyum ihbarı boşa çıkarılmıştır. Şu an bile MÜYORBİR, Sera Kadıgil hukuk bürosunun yaptığı asılsız suçlamalar yüzünden müfettiş soruşturması geçirmektedir.

  Bunu bilmenizde yarar vardır, dürüstlüğü ve sanatçı duruşu ile sembol olmuş isimlere yönelik karalama ve iftira kampanyasına CHP’li bir avukatın, hukuk ofisinin , birlikte çalıştığı babasının aracılık etmesi ilginç ve üzücüdür!

  Özetle, Ahmet Koç MÜYORBİR yönetimini ele geçirmek ve AKP’lileştirmek için bizlere her türlü yalan ve iftirayı atmakta, bu iftira kampanyasına Sera Kadıgil ve hukuk bürosu 5 yıldır gücünün son damlasına kadar destek olmaktadır! Bu bir siyasi etik sorunu ve çelişki değil midir?”