• Metiner’den Arınç’a tepki: Erdoğan’ı itibarsızlaştırıyor
  14 Eylül 2019

  AKP eski milletvekili ve Star yazarı Mehmet Metiner, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’ın HDP’li Ahmet Türk için kullandığı ifadelerin “hükümeti ve Erdoğan’ı itibarsızlaştırma operasyonu” olduğunu iddia etti.

  Metiner, bugünkü köşe yazısında, “Ahmet Türk’ü kişisel tanışıklıklar üzerinden savunup Erdoğan Hükümetinin kararını ve siyasasını içeriden itibarsızlaştırmaya çalışmak iyi niyetle zinhar bağdaşmaz” ifadelerini kullandı.

  Arınç ne demişti?

  Habertürk’te katıldığı programda CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında konuşan Arınç, “Kaftancıoğlu’nu sevmiyor olabiliriz. Seçimi kazandı bir kahraman haline getirdiler. Attığı mesajların hiçbirisine katılmıyorum. Ama ifade özgürlüğüne saygı duymalıyız, tahammül etmek zorundayız” demişti. Arınç, kayyumlar hakkında konuşurken ise HDP’li Ahmet Türk için,

  “Ben sadece Ahmet Türk’ü tanıyorum ve ona saygı duyuyorum. Ahmet Türk’ün benim üzerimdeki hakkı şudur. Bu kişinin terörle alakası yoktur. Ahmet Türk’ün terörle alakası yoktur. Barış olsun isteyen biridir” ifadelerini kullanmıştı.