• Merve Demirel gözaltına alındı, Acun Karadağ’ın evine polis girdi
  13 Temmuz 2019

  6 Şubat’ta Ankara Sakarya Caddesi’nde Tutuklu ve Hükümlü Aileleri Dayanışma Derneği (TAYAD) tarafından gerçekleştirilen eylemde Merve Demirel’in, kendisini gözaltına alan polisin cinsel saldırısına uğradığına dair görüntüler paylaşılmıştı. Demirel, polis tarafından yeniden gözaltına alındı. Merve Demirel’in gözaltında olduğu bilgisini HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu duyurdu.

  Ankara Yüksel direnisinde gozaltına alınırken tacize ugrayan Merve Demirel bugün tekrar gözaltına alinmıs, halen Emniyette, anayasal hak olan bir gosteride darp edilerek gözaltina alip halen bırakmamak… ne zaman bırakacaksıniz?

  “Evladımıza tacizci diyen alçaklar gereğini görecek”

  Demirel’in gözaltına alındığı saatlerde KHK ile görevinden ihraç edilen öğretmen Acun Karadağ’ın evine ise polis girdi. Karadağ’ın evde olmadığı sırada eve giren polisler burada arama yaptı. Karadağ’ın Twitter’dan verdiği bilgiye polisler evden Karadağ’a ait olan kitapları ve kişisel bilgisayarını aldı.

  Bakan Soylu’nun ‘Evladımız’ dediği tacizci polisi emniyet akladı

  Evime girmiş polisler. Her yeri aramış, dağıtmışlar. Bahçe kapısı sinekliğini filan açık bırakmış defolup gitmişler. Nuriye ile Merveyi sormuşlar. ?

  Aradıkları her şeyi olduğu yere boşaltıp yerine koymamış dağıtmışlar. “Bu evin kapısı ne sağlam buraya hırsız giremez” demiş, gülüşmüşler. Kitaplarımı, laptopumu alıp gitmişler.

  Merve Demirel’i bu kez kadın polisler gözaltına aldı