• Melih Gökçek’in parkına haciz geldi
  19 Eylül 2019
  Atatürk’ün şartlı bağış vasiyeti ihlal edilerek Atatürk Orman Çiftliği’nde yapımına başlanan ve 2 milyar liraya mal olduğu bilinen Melih Gökçek’in “Orası benim siyasi tercihim, kişisel zevkim” dediği Anka Park’a haciz geldi. Tematik parkı yöneten şirketin çok sayıda malına el konuldu.

  Altıncı ihalede verilmişti

  BirGün’den İsmail Şimşek’in haberine göre Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan‘ın eleştirisi sonrası Gökçek’in görevden ayrılmasıyla, önce atıl durumda kalan ancak daha sonra işletme hakkı, altıncı ihalede GBM Ticaret A.Ş. ile Çelik Ortak Girişim Grubu’na verilen Anka Park’ta haciz işlemi yürütüldüğü öğrenildi.

  Çekler karşılıksız çıktı

  Edinilen bilgiye göre, şirket tarafından Anka Park’a ürün ve mal servisi yapan esnafa verilen onlarca çekin karşılıksız çıkması sonrasında esnaf haciz yoluna gitti. Avrupa’nın en büyük tematik parkı olma iddiasına sahip Anka Park’ta başta bilgisayarlar olmak üzere, taşınabilecek malların büyük çoğunluğu haciz yoluyla alınmaya başlandı. Ankara esnafına yaklaşık beş milyon TL borcu olduğu bildirilen şirketin bu parayı ödeyemeyecek durumda olduğu, tematik parkın işletmesinden de zarar ettiği için hacizden başka bir yol kalmadığı dile getirildi.