Marka görmek istiyorsanız Filenin Sultanları’na bakın…

A Milli Kadın Voleybol Takımı, namıdiğer Filenin Sultanları, 2020 CEV Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıta Elemeleri final maçında Almanya’yı 3-0 yendi ve olimpiyatlara katılma hakkını elde etti. Bu başarı haber sitelerinde küçücük yer aldı. Bugün haber sitelerine tekrar bakayım dedim ama araki bulasın. Bu güzel başarı maalesef ülkemde yeterli ilgi ve alakayı görmüyor.

Kadınların her alanda olduğu gibi sporda da neler yapabileceklerini hem kulüpler bazında hemde milli takımlar bazında pek çok kez göstermiş oldular. Ama bu başarılar ülkemde prim yapmıyor. Nerede bir entrika kavga varsa orada benim güzide basınım sürmanşetler atıyor. Bu günlerde bu başarıyı gölgede bırakmaya çalışanlara inat bizler konuşmaya yazmaya devam edeceğiz.

Amatör spor branşlarında gerek erkeklerde gerek kadınlarda hem kulüpler hemde milli takımlar bazında başarılar elde ediyoruz.

Ama maalesef ülkemde ki sözde futbolun marka değeri hepsinin önüne geçiyor. Sempatizanlarının gazını almak için sağa sola sataşanlara prim veren basın bunlara önayak oluyor.

Bu haberlerin yerine kadınların bu başarısı manşetlerden, sürmanşetlerden verilse sizce o futbolun sözde yöneticilerinin konuştukları gündeme gelir mi? Futbol ailesinde kimin eli kimin cebinde belli değil.

Filenin Sultanları başarılı olacaktır

Bütün bunları söylerken aslında futbol dışındaki bütün branşlardada sorunlar aslında bir hayli fazla. Bunlarıda zaman zaman sizlerle paylaşacağız. Ama şu anda konuşulması gereken kadınların bu başarısıdır. Ben inanıyorum ki Filenin Sultanları Tokyo’da da başarılı olacaktır.

Erkeklerin olduğu ortamlarda başarılar değil genelde entrikalar kaoslar kavgalar olduğunu daha dün ve bugün spor çalıştayında gördük ve görmeyede devam edeceğiz. Futbolun marka değeri diye diye marka kelimesini de değersizleştirdiniz. Marka görmek istiyorsanız kadınlara bakın. Kalın sağlıcakla…


İşte tarih yazan kadro…

A Milli Kadın Voleybol Takımımızın, 14 kişilik kadrosu şu isimlerden oluşuyor:

Pasörler: Naz Aydemir Akyol (Fenerbahçe Opet), Cansu Özbay (VakıfBank)
Pasör Çaprazları: Meryem Boz (Aydın B.Şehir Bld.), Ebrar Karakurt (VakıfBank)
Smaçörler: Hande Baladın (Eczacıbaşı VitrA), Meliha İsmailoğlu (VakıfBank), Şeyma Ercan (Türk Hava Yolları), Tuğba Şenoğlu (Atlasglobal Yeşilyurt), Fatma Yıldırım (Fenerbahçe Opet)
Orta Oyuncular: Eda Erdem Dündar (Fenerbahçe Opet), Zehra Güneş (VakıfBank), Aslı Kalaç (Galatasaray HDI Sigorta)
Liberolar: Simge Aköz (Eczacıbaşı VitrA), Ayça Aykaç (Atlasglobal Yeşilyurt)


 

Halil İbrahim Dinçdağ Kimdir?

1976 yılında Trabzon’un Of ilçesine bağlı Bölümlü köyünde dünyaya geldi. İlk ve orta okulu köyde, liseyi iki yıl başka ilçede okuduktan sonra Trabzon merkezde tamamladı. Lise son sınıfta okurken hem yerel radyoda programcılığa hemde amatör hakemliğe başladı, 14 yıl aktif hakemlik yaptı. 17 yıl yerel radyo ve tvlerde programlar hazırlayıp sundu. Zaman zaman yerel gazetelerde köşe yazarlığı yaptı. Ulusal bir gazetede kısa süreliğine köşe yazarlığı yaptı. 2008 yılında askerlikten muaf raporu aldıktan sonra 2009 yılında hakemlikten ihraç edildi. TFF ile başlayan hukuk mücadelesi 2009 yılında beri devam etmektedir.