• Kitap tartışmasına İmamoğlu da dahil oldu…
  08 Kasım 2019

  CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun başlattığı ‘Kahramanın Yolculuğu’ kitabının tartışmasına İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da dahil oldu.

  Kaftancıoğlu, İmamoğlu’nun kampanya direktörü ve kitabın yazarı olan Necati Özkan’a “Kahramanın hikayesini yazıyorum diyerek kahramandan daha çok kendilerini kahramanlaştırmaya çalışan profesyoneller” diye seslenmişti.

  Kaftancıoğlu, konuya ilişkin şunları söylemişti:

  “Kahramanın hikayesini yazıyorum diyerek kahramandan daha çok kendilerini kahramanlaştırmaya çalışan profesyoneller bilsinler ki; yalan, yanlış ve eksik verilerle Genel merkez iradesinin, CHP örgütlerinin ve İstanbul ittifakının emeğine hiç kimse saygısızlık edemeyecektir!” ”

  İmamoğlu da dahil oldu

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kitap tartışmasına ilişkin “Herkesin bir bakışı olacaktır. Ama kitabın şu noktasına bir şerh koyuyorum o da şu; Her ne kadar kendisi beni kahraman diye tanımlasa da ben kendimi kahraman diye tanımlamıyorum” dedi.

  Necati Özkan ile yıllardır beraber çalıştığını vurgulayan İmamoğlu, şu şekilde konuştu:

  “Kendisiyle organik bir tanışmamız var. Necati Bey’in profesyonel bir meslek yaşamı var. Benim de kendim olmak gibi bir huyum var. Onun da katkılarıyla önümüzdeki taşları temizlediği bize yol arkadaşlığı yaptığı bir süreç yaşıyoruz altı yıldır. 6 yıla sığdırdığımız en büyük başarı İstanbul seçimi.

  “Şerh koyuyorum”

  Kendi gözüyle bu sürecin nasıl bir süreç olduğunu kampanya dilinin neyi etkilediğini Necati Bey’in bu bakışı çok değerli bir bölüm. Herkesin bir bakışı olacaktır. Ama kitabın şu noktasına bir şerh koyuyorum o da şu; Her ne kadar kendisi beni kahraman diye tanımlasa da ben kendimi kahraman diye tanımlamıyorum. Çünkü insan kendine kahraman dememeli, kahraman olmak büyük sorumluluk ister, zaman ister olgunluk ister. Ben sadece bir başlangıca imza atmış. Daha büyük bir imza atmak isteyen hizmet etmek isteyen bir belediye başkanıyım.”