• İzmir BB Başkanı Tunç Soyer’den ‘Ankara’ çıkarması
    16 Nisan 2019

    İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Tunç Soyer, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu TBMM’de ziyaret etti. Soyer, daha sonra İyi Parti Genel Bakanı Meral Akşener’i ziyaret etti.

    İzmir’de Millet İttifakı’nın CHP’li adayı Tunç Soyer, Büyükşehir Belediye Başkanı seçildikten sonra ilk kez Ankara’ya geldi. Başkan Soyer, beraberinde ilçe belediye başkanlarıyla birlikte CHP Genel Kemal Kılıçdaroğlu’nu TBMM’de ziyaret etti.

    CHP TBMM Grup Yönetim Salonu’nda yaklaşık yarım saat süren toplantı sonrası Kılıçdaroğlu, “Gayet güzel bir toplantı oldu. Demokrasinin güzelliği de bu. Geldiler Ankara’ya, burada belirli yerleri ziyaret edecekler. Anıtkabir’e gidecekler. Daha sonra İzmir’e dönecekler. Hepsinin morali çok iyi. Hizmet verme aşkıyla doldular. Dolayısıyla güzel şeyler yapacaklar, göreceksiniz” dedi.

    Soyer, Kılıçdaroğlu ziyaretinin ardından eşi Neptün Soyer ile birlikte İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret etti. Yaklaşık 30 dakika süren görüşme sonrası herhangi bir açıklama yapılmadı.