• Joker gözaltına alındı!
  11 Ocak 2020

  Washington’da düzenlenen iklim değişikliği eyleminde Joker gözaltına alındı.

  Joker’i canlandıran usta oyuncu Joaquin Phoenix, iklim değişikliği eyleminde polis tarafından gözaltına alındı.

  Oscar ödüllü oyuncu Jane Fonda’nın düzenlediği eylemde usta oyuncu Martin Sheen de tutuklandı.

  Usta oyuncu Jane Fonda’nın ekim ayında başlattığı ve her hafta devam eden iklim değişikliği eylemleri, bu hafta da polis müdahalesiyle karşılaştı.

  Bu eylemlere ve iklim değişikliğine karşı verilen mücadelede yer alan Fonda’ya destek veren isimlerden biri de “Joker” karakteriyle Altın Küre’de “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü alan başarılı oyuncu Joaquin Phoenix oldu.

  Hükümen binasının merdivenlerini işgal ettiği gerekçesiyle Joker gözaltına alındı

  Washington’da düzenlenen eylemin bu haftaki ayağına katılan Phoenix, yaklaşık 300 kişinin katıldığı eylemde bir konuşma yaparken, konuşmasının ardından hükûmet binasının merdivenlerini işgal ettiği için polis tarafından gözaltına alındı.

  Filmloverss’dan Erhan Tan’ın derlediği habere göre; 147 kişinin gözaltına alındığı bu eylemde tutuklanan bir diğer isimse usta oyuncu Martin Sheen oldu. Sheen, gösterilerin başından beri bu harekete destek veren isimler arasında yer alıyordu.

  ‘Kişisel hayatlarımızda fedakarlık yapmak zorundayız’

  İklim değişikliği konusunda kayda değer adımların atılması için mücadele veren isimlerden biri olan Joaquin Phoenix, geçtiğimiz hafta Altın Küre Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada da bu konu hakkında konuşmuştu. JokeR filmiyle Altın Küre’yi alan Phoenix, “Oy vermek müthiş ama bazen kendimiz sorumluluk alıp kişisel hayatlarımızda fedakârlıklar yapmak zorundayız” demişti.

  Phoenix, Herkesin yedikleri konusunda duyarlı davranarak iklim değişikliği konusunda verilen mücadeleye destek verebileceğini ifade etti.