• İstanbul’da Çinli çiftin sevk edildiği hastanede virüs alarmı!
  24 Ocak 2020

  İstanbul Büyükçekmece’deki Mimar Sinan Devlet Hastanesi’nin acil bölümüne alınan Çinli turist ve eşi, Maltepe’deki Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Çift burada karantina altına alındı. Hastanede yoğun güvenlik önlemi alınırken tüm çalışanlara maske dağıtıldı.

  İstanbul’da Çinli turist ve eşi, henüz belli olmayan bir sebeple Büyükçekmece’deki Mimar Sinan Devlet Hastanesi’nin acil bölümüne alınmıştı. İki kişi, kapatılan bir alanda tedavi altına alındı. Yapılan ilk tedavinin ardından Çinli turist ve eşi farklı ambulanslarla Maltepe’deki Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

  Karantinaya alınan çiftte, Çin’den tüm dünyaya yayılmaya başlayan ve 25 kişinin ölümüne sebep olan Koronavirüs’ü olasılığı da değerlendiriliyor. Bu olasılık, tedbirlerin had safhaya çıkarılmasındaki en büyük etken olarak gösteriliyor.

  Özel karantina alanına alındılar

  Süreyya Paşa Göğüs hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde özel bir karantina alanı oluşturularak tedavi işlemi sırasında sağlık ekiplerinin yoğun önlem aldığı, hastalara müdahale eden personeller özel kıyafetler giydiği iddia edildi. Hastane görevlilerinin yüzlerine maske taktığı görüldü.

  Hastanede olağanüstü hal ilan edildi

  Çinli çiftin dün tedaviye alındığı Büyükçekmece Mimar Sinan Devlet Hastanesi’nde olağanüstü hal ilan edilmiş, hastane acilinin kırmızı alanı kapatılmıştı. Tüm çalışanlara maske dağıtılıp, yoğun güvenlik önlemi alınmıştı.