• İstanbul’a 12 milyon turist geldi
    09 Kasım 2019

    İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü ve İstanbul Üniversitesi tarafından ‘Turizm Güvenliği Çalıştayı’ düzenlendi. Bu yıl birincisi düzenlenen Turizm Güvenliği Çalıştayı’nda konuşan İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan, “2019 yılının Ekim ayı itibariyle 12 milyon 233 bin 437 turist ağırlandı.” dedi.

    Çalıştay’da konuşan İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, “İstanbul’umuzun turizm potansiyelinin dünyada eşi ve benzeri olmadığı bilinci bizlere turizm güvenliğinin sağlanması hususunda da fazla gayret getirmekteyiz. Turizm güvenliğini sağlamak amacıyla turizm şubesinde görev alacaklar temsil kabiliyeti yüksek en az 1 yabancı dili iyi konuşabilen personelimiz arasında seçilmektedir. Turizm güvenliğinin sağlanması amacıyla emniyet müdürlüğümüzün tüm birimleri özveri ve ciddiyetle bir faaliyet yürütmektedir” dedi.

    Herhangi bir şikayetin 5 dakikada karşılık bulunduğunu söyleyen Çalışkan, “Turist ilimize ayak bastığı andan itibaren personelimizce karşılanmakta, her türlü soruna karşı çözüm üretilmektedir. Dünyada misafirine bu denli değer veren başka bir ülke yoktur” dedi.