• İsmail Saymaz’dan Okan Bayülgen’e ‘itibar’ yanıtı
  05 Ağustos 2019

  Televizyon programcısı ve oyuncu Okan Bayülgen, vatandaşın vergisinden ‘4 maaş’ aldığı için tartışmaların odağına oturan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve eşine “itibar suikastı yapıldığını” iddia ederek destek vermişti. Bayülgen’in “Ben o maaşı müdürüme veriyorum” ifadelerine Gazeteci İsmail Saymaz çok konuşulacak bir yanıt verdi.

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in EYT’lilerin haklarının iktidar tarafından verilmemesi ve Erdoğan’ın “çift maaş” karşıtı sözlerini hatırlatarak “Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un evine dört maaş girdiğini” açıklaması üzerine Altun çifti gündeme oturdu. Altun çifti, “4 maaş” tepkilerine “sabrımızı taşırmayın” diyerek yanıt verdi.

  Bir TV kanalındaki programında Bayülgen, “Ben o maaşı zaten kendi müdürüme veriyorum. Buradan bir itibar suikastı yapılıyor” değerlendirmesinde bulunmuştu. Okan Bayülgen, devletin kasasından ödenen ‘4 maaş’ ile kendi müdürüne verdiği maaşı aynı bağlamda değerlendirdiği için tepkilerin hedefi oldu.

  Bayülgen’in destek sözleri, ‘ortağı olduğu ve yakın zamanda yayın hayatına giren televizyonunun tutmaması nedeniyle hükümete yanaşma manevrası olarak’ yorumlandı.

  Saymaz: Soru, orta yerde yanıtsız şekilde duruyor

  Bayülgen’e bir cevap da gazeteci İsmail Saymaz’dan geldi. Saymaz, sosyal medye hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Herkes Okan Bayülgen’in müdürü kadar şanslı değil. Aslolan, maaş da değil artık. Maaşı sorulan kamu yöneticisi ve eşinin yanıt vermek yerine, soru yöneltenlere ağzının payını vermeye kalkışması. Soru, orta yerde yanıtsız şekilde duruyor: Bir eve dört maaş giriyor mu, girmiyor mu?”

  4 maaşlı Saray ailesine Okan Bayülgen kalkanı: Yapılan itibar suikasti