• İmamoğlu’ndan Sakine Cansız’ın kitabına ilişkin açıklama
  14 Ocak 2020

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan Sakine Cansız’ın kitabına ilişkin açıklama geldi.

  İmamoğlu, İstanbul kitapçısından çıkarıldığını söyledi. İmamoğlu, ayrıca kitabın 5 yıldır satışta olduğunu ifade etti.

  Kitabın satışının siteden kaldırıldığını söyleyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu‘ndan Sakine Cansız’ın kitabına ilişkin şu açıklamalar yapıldı.

  “O kitabın satışını sitemizden iptal ettik”

  “Diğer kitapla ilgili olarak; 5 yıldır satışta olan bir kitap. Yeni değil. İstanbul Kitapçısı’nda 5 yıldır satışta. Ama gelen haklı tepkiler üzerine biz, o kitabın satışını sitemizden iptal ettik. Ama bu konu üzerinden bir hamaset oluşturarak, yine bir düşmanlık kurgusu üzerine önce sosyal medyadan başlatıp sonra başka iletişim araçlarına taşıyarak, yani bir nevi böyle toplumu infiale getirmek… Bunlar hoş şeyler değil. Toplumu boş işlerle uğraştırma meselesi.”

  İmamoğlu’ndan ‘Devran’ eleştirilerine de yanıt geldi

  İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu’nun Selahattin Demirtaş’ın ‘Devran’ isimli kitabının oyunununu izlemesine gelen tepkilere de yanıt verdi.

  İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu’nun Başak Demirtaş, Selvi Kılıçdaroğlu ve Canan Kaftancıoğlu ile ‘Devran‘ oyununu izlemesini desteklediğini söyledi.

  İmamoğlu, “Eşim, nereye gideceğini bilir. Türkiye’yi yorumlayan, dünyayı yorumlayabilen ve ona göre nereye gideceğini bilen Türk kadını, bana soracak halleri yok” dedi.

  İmamoğlu’na Başakşehir Hastanesine bağlantılı metro hattının durdurulduğunu ilişkin haberlere ilişkin ise şunları söyledi:

  “Ben, bu yalan ifadelerden dolayı bir uyarıda bulunmak istiyorum. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanı’na uyarıda bulunmak istiyorum. Ben, kendilerini yanılttıklarını düşünüyorum kendi bakanlarının. Örnek mi? Melen Barajı. Melen Barajı’nı biz gündeme taşıdık. Devlet Su İşleri’nin (DSİ) gündeminde çözüm aradık, didindik; olmadı. Bizim gündeme getirmemizle Sayın Cumhurbaşkanı’nın haberi olunca ödeneği çıktı DSİ üzerinden. Çatlakları, biz gündeme getirince öğrendi Sayın Cumhurbaşkanı. İkincisi Kanal İstanbul’da 30 milyon metrekareye yakın arsa hareketi olduğunu tariflediğimiz yerde, birkaç gün önce, ‘Burada hiç arsa hareketi yok’ diyen bakan var. Tek bir yalanlama yok. Çünkü biz doğruyu söyledik. Bu konuda da herhalde Sayın Cumhurbaşkanı’nı yanıltıyorlar. Sadece o da değil. ‘ÇED raporuna İBB memuru onay verdi’ dediler. Halbuki öyle bir şey yok. Hazirun cetveline attığı imzayı, onay olarak Cumhurbaşkanı’na anlatmış olabilirler.”