İmamoğlu’ndan programdan sonra Ahmet Hakan hakkında ilk açıklama

YSK kararıyla mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu Halk TV’de Ayşenur Arslan’ın sorularını yanıtladı.

Ayşenur Arslan, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İmamoğlu için, “Beyefendi de zaten daha önce Samanyolu TV’de çalıştığı için bu veri kontrollerini bilir” ifadelerini anımsattı.

Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dile getrilen ‘FETÖ’ imasına yanıt verdi. Samanyolu TV’ye Trabzonspor’u temsilen yalnızca konuk olarak katıldığını vurgulayan İmamoğlu ”

Ben bütün paramı kendim kazandım. Spor yorumculuğu yaptım. Eski Trabzon yöneticisiydim pek çok kanala çıktım ama orada çalışmadım konuk olarak davet edildim.

‘GİDİN ANKARA’DA İŞİNİZE BAKIN’

Ben o kanalda para toplama kampanyasına katılmadım ben spor programlarına gittim. Bir kanala çıkmakla insanı bu şekilde itham etmek çok acı.

Ben hayatımda FETÖ’yü görmedim tanımam bilmem, sayın bakan sayın cumhurbaşkanı benimle uğraşacağınıza terör örgütleriyle ilgilenenin gidin Ankara’da işinize bakın sonra hep beraber üzülüyoruz bırakın İstanbul seçimlerini biri kazanacak. Hiç hesap veremeyeceğim bir şey yok. Ben insanların cebine bir şeyler katabilmek için çıktım yola” yanıtını verdi.

Arslan’ın Binali Yıldırım’ın ‘Çaldılar” iddiasını sorması üzerine Ekrem İmamoğlu şunları söyledi;

AKP’nin ‘Seçim Neden Yenileniyor?’ kitapçığına CHP’den madde madde yanıt

31 Mart seçiminden sonra akıllarında ne varsa tırnak içinde “şeytanlık” diyorum Ak Parti’den öyle itirazlar yapıldı ki, hiçbirinde çaldılar yok. Bir broşür bastırdılar neden yenileniyor diye, tek kelime çaldılar yok.

Binali Yıldırım’a soruyorlar çaldılar kim çaldı CHP mi yok kim çaldı.

Böyle bir süreçte çaldılar diyerek yalan söylüyorsunuz. süreç belli, kamu görevlileri konusunda iddianız var ama bize çaldılar diye bir sıfat yerleştirmeye çalışıyorsunuz. O kelimeyi yazarak bizlerin fotosunu koyarak yazık değil mi? ben çalmak bilmem, benim işim değil benim işim insanların gönlünü çalmak.

BİNALİ YILDIRIM’IN SÖZLERİNE CEVAP

Anlaşılacak tarafı yok. Bunların skeçleri yazılır oynanır insanlar gülsün diye. Verdikleri şikayetler arasında böyle bir şey yok. Siz Türkiye’ye mal olmuş insanlarsınız. Tanınmak bana sorumluluk kattı. Her cümleniz çok dikkat etmeniz gerek.

AKP’li yazar sanki A haberdi, Ahmet Hakan mahalleye geri dönmüş, hayırlı uğurlu olsun

Daha önce soyadından mesela ben İmamoğlu’yum hangi partiye mensubum bilmiyorum. Siz geliyorsunuz tipinizden anlaşılıyor ve size pusula verilmiyor. Olacak şey değil. İBB’de daha fazla oy kullanılmış. Siz mühendislik okumuşsunuz söylediğiniz şeye önce siz inanacaksınız milyonlarca insan sizi izliyor. Yazık değil mi siz insanları aldatıyorsunuz. Bu yalana insanları ikna etmeye çalışıyorsunuz. 31 Mart önceci başka bir Yıldırım vardı 31 Mart sonrası başka bir Yıldırım var. Bir tarafta sempatik olduğu düşünlen bir kişi ama bir tarafta “çaldılar” kim izah edin.

123 sandıkta bir iddianız var bu sandıklar şaibelidir, fark 14 bine yakındır bu sonuca tesir etmiştir diyerek, kara kampanya yaparak seçimlerin iptaline neden oldunuz.

Bunlarla ilgili karar verildi. 16. gündeyiz yarım günde insanlar içeri alınıyor. Soruşturmalar yapıldı mı ne aşamada? Soruşturma yapılacak ama bu yandaş medya haber yapmayacak mümkün mü değil. Bu soruşturma nerede? Bu insanları zan altında bıraktınız bu 123 sandıkta şaibe var ya ben kaç oy aldım Sayın Yıldırım kaç oy aldı. Somut açıklayın Sayın Yıldırım şu kadar oy aldı deyin şaibeyi anlayalım.

Ahmet Hakan hangi AKP’lilerden tebrik aldı? ‘Cumhurbaşkanımızın tarif ettiği gazetecilik’

İMAMOĞLU’NDAN AHMET HAKAN’A

Ekrem İmamoğlu o tartışmalı programın ardından bugün Halk TV’de Ayşenur Arslan’ın sorularını yanıtladı. İmamoğlu, Ahmet Hakan’ın bu tavrına ilişkin ilk açıklamasını yaptı.

İmamoğlu “Bana ters sorular sormalarına kızmam ama başka birini karşımda savunmalarına kızarım” dedi.

İmamoğlu şunları ifade etti;

Üzüntü duyuyorum şöyle ki benim gözümde gazeteci çok saygın bir yerde. Bana sorduğu ters sorular beni kırmaz tam tersi benim cevap vermeme vesile olur. Bir soruyu sorup orada o kişiyi savunursanız bir dakika derim, benim üzüldüğüm bu esas değinilmesi gereken konulara değinemedik.

Bilgi almak istiyorsun, ya da benim fikrim açığa çıkarmak istiyorsunuz bu doğal bir süreç. Bu bir gazetecinin görevi elbette. Dolayısıyla tarafından asla şikayetçi değilim ama birini savunuyorsa bu beni rahatsız eder.

Tarafsız Bölge hakkında çarpıcı iddia: Gelen talimatla erken bitirmek zorunda kalmışlar

YSK’NIN GEREKÇELİ KARARI: İHANETLE SUÇLUYORUM

Şöyle 200 214 sayfa sızdırıldı herhalde, tabi şu tarafı var yeni gerekçeleri yazmak oradaki üyelerin işi. Bize göre demokrasiyi mahvettiniz ama neticede bir karar verdiniz o karar net. Şimdi yeni gerekçeleri oraya yazmak o 7 üyenin işi mi? işi derken siz itiraz edenlerin nesisiniz? Bu karar yok hükmünde olduğunda benim zihnimde her şeyi yazabilirler.

YSK o bir avuç insan öyle büyük bir ihanet etmişlerdir ki şimdi sağını solunu süslemeye çalışıyorlar. Bunlar sayfa doldurarak milletin zihnini bulandırmaya çalışacaklar. O 7 üyeye inanmıyorum ihanetle suçluyorum.

İMAMOĞLU BELGELERLE AÇIKLADI!

Ekrem İmamoğlu: Meydan okuyorum, 39 ilçede seçim yenilensin

Üsküdar 172 oyumuz vardı 16 oy yazılmış örnekler aldım 127 oy vardı 0 oy yazılmış Kadıköy 0 yazılmış. Ya bu bize de yapılmış çaldılar mı diyeceğiz.Koca koca insanların bu cümleleri kuruyor ve bundan medet umuyor.

Savunulacak hiçbir tarafı yok. İma net Ekrem İmamoğlu nereli Trabzonlu ha oradan oraya. Derme çatma bir şey. Ben onlara bakacağım nlara cevap vereceğim nifak sokma çabası içinde olan bir başkanın sözünü bana sorması güzel hadsizlik derim cahil derim ama cevaba değmez. Kendi sülalemi mi anlatacağım? Benim buna ihtiyacım yok ama savunmaya geçerseniz onu ima etmedi onu söylemedi  ama siz gazetecisiniz onun için söyledim o zaman getirin onunla tartışayım.

18 GÜNDE NE YAPTIM?

Efendim neymiş veri kopyalama ama biz 18 günde öğrencilerin abonman ücretini 85 günden 40’a indirdik su kullanımı indirdik İBB’nin toplantılarını canlı verdik Resmi ve Dini bayramlarda ücretsiz indirim yaptık. Ya buna bile sahip çıkıyorlar. Bunları yapmadınız biz yaptık. Şimdi diyorlar ki kimin parasını kime veriyorsunuz. Ben bunu anlamıyorum benim fıtratım bunu kavramaya yetmiyor.

Sadece ulaşımda yaptığımız indirimle iki öğrenci olan bir evde yılda 1080 lira o ailenin cebinde kalacak. Bu ne biliyor musunuz sosyal devlet anlayışı.

Mesela 4 kişilik bir ailenin yapmış olduğumuz indirimle yılda kasasında 540 lira kalıyor inanın çok önemli .

Biz aslında 18 günlük hamlelerde su indirimiyle biz şu anda ceplerine 200 lira verdik.

31 MART SONRASI NELER YAŞADI?

İstiklal Caddesi’nde İmamoğlu izdihamı!

Bence insanlığın en kötü duygusu umutsuzluk olur dolayısıyla ben YSK’nın kararını iftarda aldım. Ben neşe vermeye çalışıyordum iftarda ama herkesin yüzü düştü çok üzüldüm moral vermeye çalıştım. Dışarıda insanlar ağlıyor o kadar üzüntü duydum ki dedim ki Beylikdüzü’nde toplanalım dedim. Herkes bizden çatışma bekliyordu oraya giderken bir çok telefon aldım, Ankara’ya çağrıldım ama bütün yol bunu düşündüm insanlar umut bekliyor ve o umut bende var. Yol boyunca düşündüm oraya gittiğimde ne hissediyorsam onu söyledim. Ev kadını da gençte sanatçıda konuşacak dedim. Konuşalım bu İstanbul bizim benim 13 yaşındaki çocuğum dedi ki çok düşündünüz Atatürk düşündü mü Samsun’a giderken dedi,.Bende o gece kolları sıvadım hazırım dedim

SEÇİM GÜVENLİĞİ KONUSU

Biz her tedbiri almıştık ama şimdi 2-3 katına çıkarıyoruz. Temel felsefe şu bizim bir oyumuz karşı tarafa geçmesin onların bir oyu bize geçmesin. Yani biz aslında her iki tarafında bekçiliğini yapmaya hazırız.

Türkiye genelinde her ilden hukukçu biz katkı sunmaya geliyor. Bu kadar yukarı çıkartıyoruz, biz sandıkta, okulda,il seçim kurulunda tedbirliyiz biz şimdi YSK’da da tedbirli olacağız. Nasıl mı? Bir oy geçersiz mi arkasına nedenini yazacağız. Biz bu ülkeyi ihanet eden AA’ya bırakmayacağız. Bir ajansla anlaşacağız en fazla 3,5 saat içinde sonucu açıklayacağız Bu neyi sağlayacak? Demokrasiye olan inancı arttıracak. Biz herhangi bir ülke değiliz sıkıntı olabilir bazı yöneticiler kendi menfaatlerini toplumun üzerinde tutabilir ama biz demokrasiye inanıyoruz biz bunu tedavi edeceğiz.

Milyarlarca bütçeden bahsediyoruz, bir avuç insan saltanat sürecek değişecek bu düzen tasarruf düzeni gelecek.

BAĞIŞ KAMPANYASI

Bir kampanya yürütüyoruz. Çok Birincisi çok teşekkür ediyorum inanılmaz mesajlar. Başkanım bu ay 45 lira kar ettim o parayı sana yolladım diye dekontu yazanlar var.

Bir teyzemin elinde kumandası tv izliyor kızı soruyor anne sana anneler günü hediyesi almayacak mıyım diyor annesi diyor ki yok onu benim oğluma gönder.

Çok teşekkür ederim. Ama uyarmak istiyorum ismini kullanarak bir şeyler yapılabilir. Bağış kampanyasını yapan tek kurum var CHP genel merkezi oradan kampanyaya katılırlarsa çok mutlu olurum.Bu kampanya süreci çok şeffaf yönetilecek, kamu oyuna açıklama yapılacaktır.

Öncelikle şükürler olsun ki sosyal medya diye bir şey demokrasi için bir nimet olduğunu düşünüyorum. İyi ki bu üretilmiş bizim gibi köşeye sıkıştırılmaya çalışılan ülkelerde demokrasi anlamında bu güzel bir şey. Yani sen bunu yayınlasan ne olur yayınlamasan ne olur. Buna nedir acizlik.

BENİM SESİMİ İNSANLARA ULAŞTIRMA ÇABAM VAR

Beni hangi kanala çağırırsanız ben gelirim.Bugün Halk TV’deyim yarın başka bir yerde. Benim sesimi duyurmak gibi bir çabam var.

Ben insanları düşünüyorum en başta da ev kadınlarını düşünüyorum ve onlara bir şeyler anlatmak istiyorum. Aday olduğum ilk gün İstanbul İttifakı dedim bu ne demek inanca yaşama saygılıyız bu şehirde yaşayan her insanın her duruşuna saygı gösteriyoruz ama bir disiplin içinde çalışacağız.

VERİ KOPYALAMA

Sanki ben veriyi aldım cebime koydum 31 Aralık neden yılbaşı 31 Mart niye seçim oldu diye günü gldimi incelensin diye bunu yapan kim İBB’de çalışan insanlar, bu insanları da zan altında bıraktılar.

İSRAFI BİTİRECEĞİZ

Bütün bu konuları biz toplumla paylaşacağız İsraf düzeni bitecek tasarruf düzeni gelecek. Borçlanma 5 yılda 4 buçuk kat arttı. Faiz yükü 8 kat arttı.Yıllık bütçe açığı 10 kat arttı. Şimdi biz israfı bitireceğiz. Bu bir seferberliktir İstanbul seferberliğidir, eğitim turizm çevre seferbeliği vardır bunu beraber başaracağız bunu birlikte başaracağız bu süri başarmak zorundayız İstanbul Türkiye’nin kalbidir vergilerin yüzde 50 si İstanbul’dan toplanıyor yani İstanbul kazanırsa Türkiye kazanır. İstanbul seferberliği Türkiye seferberliği.