• İmamoğlu: Pazar günü kimin ne diyeceğini umursamıyorum
  07 Eylül 2019

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yenikapı’daki İsraf Sergisi’ne yönelik iddiaları değerlendirdiği bir basın açıklaması yaptı. Araçların İBB hizmetlerini aksattığı iddiasına cevap veren İmamoğlu, “Bu araçlar fazlalık olan araçlardır. Herhangi bir hizmetimizde aksama olmadı” dedi.

  Pazar günü kimin ne diyeceği beni ilgilendirmiyor

  Yenikapı’da düzenlenecek İsraf Sergisi’nin devletin her kademesinden destek görmesi gerektiğini belirten İmamoğlu, “Burada kamu yararına bir iş yapıyoruz. Bu serginin her devlet görevlisine örnek olması ve destek verilmesi gerekiyor. Kamunun çıkarını nasıl koruruz? İsrafı nasıl önleriz? Buna odaklanıyoruz. Onlar da buna odaklansın” dedi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sözlerine de cevap veren İmamoğlu, “Ben kendisini anlamayı bıraktım. Zaten anlaşılmıyor da. Seçilmiş insanların kamuya karşı sorumlulukları vardır. Ben bunu yerine getirmeye çalışıyorum. Pazar günü kimin ne açıklaması yapacağı açıkçası umurumda değil. Ben o gün  5,5 milyon metrekarelik bir ormanı nasıl açacağıma yönelik çalışma yapacağım. Onun için hiç umursamıyorum. Benim işim hizmet. Gezimi de paylaşacağım. Bakalım insanlar o polemiği mi benim gezdiğim ormanı mı merak edecek. Bu akıl tutulmasıdır” ifadelerini kullandı.

  İmamoğlu’ndan Soylu’ya: Sinek vızıltısı

  Tasarrufun kamu yönetimi açısından birinci şart olduğunu dile getiren İmamoğlu, “Biz israfı engelleme konusunda kararlıyız. Kampanya döneminde israfı engelleyeceğiz, tasarruf bizim ekonomi yönetimimizde karakterimiz olacak, seferberlik karakterimizi temsil edecek dedik. Bizim karakterimiz bu. Kimin ne söylediği, bizimle iktidar yarışına girmesi ya da koltuğa meraklı olması, polemik üretmesi hiç önemli değil. Sinek vızıltısı” dedi.