• İflas eden okulun 200 öğrencisi ortada kaldı!
  29 Temmuz 2019

  İstanbul Sarıyer’de BİLNET adıyla faaliyet gösteren okulun isim hakkını kullanan Kazanım Eğitim Kurumları, bir süre önce BİLNET’le olan sözleşmesini sona erdirdi. Ardından da Gökyıldız Eğitim Kurumları olarak yollarına devam edeceklerini açıkladı.

  Gökyıldız adlı şirket okulun BİLNET olan isminin de Bahçeköy Koleji olarak değiştirildiğini ilan etti. Ailelere de bu şekilde bilgi verildi. Ancak iki gün önce, okulun yoluna devam edemeyeceği duyuruldu. Şu an 200 öğrencinin gidebileceği bir okul yok!

  Bahçeköy’deki okul BİLNET Eğitim Kurumları’nın sayfasından da çıkarıldı.

  Eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile soruna dikkat çekti ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u göreve davet etti.

  Yarkadaş şu bilgileri paylaştı:

  1- İst. Sarıyer Bahçeköy’de 200 öğrenci okulsuz kaldı. Mesele şu: #BİLNET adıyla faaliyet gösteren okulun isim hakkını kullanan Kazanım Eğitim Kurumları, bir süre önce BİLNET’le bağını kopardı. Ardından da Gökyıldız Eğitim Kurumları olarak yollarına devam edeceklerini açıkladı.

  2- Gökyıldız adlı şirket okulun #BİLNET olan isminin de #Bahçeköy olarak değiştirildiğini ilan etti. Ailelere de bilgi verildi. Ancak iki gün önce, okulun yoluna devam edemeyeceği duyuruldu. Aileler ve öğrenciler muhatap ve çözüm arıyor. @ziyaselcuk’un konuya müdahil olması şart

  3- Şu an 200 öğrencinin gidebileceği bir okul yok! Zira; çevre okullarda kayıtlar ve yerleştirmeler neredeyse tamamlandı. Üstelik kayıt ücretleri de astronomik rakamlara ulaştı. Aileler, seslerinin duyulmasını ve çözüm bulunmasını istiyor. @ziyaselcuk ve yardımcılarının dikkatine.

  4- Bakanlık, ailelerin 2019-2020 eğitim yılı için ödediği yaklaşık 25 Bin TL’nin tahsil edilmesi için de harekete geçmelidir. Aileler, gelecek eğitim / öğretim yılı için istenen ücreti ödediklerini ve muhatap bulamadıkları için geri alamadıklarını da dile getiriyor.

  “MUHATAP BULAMIYORUZ”

  Oğlunun okulun 6. sınıf örencisi olduğunu belirten Ethem Gürtepe, yaşanan sorunu 16punto’ya anlattı. Gürtepe, “Kazanım Eğitim Kurumları adı altında faaliyet gösteren okulumuz geçtiğimiz yıl BİLNET ile sorun yaşandığını ancak 10 yıllık anlaşma olduğu ve sorunun çözüleceği açıklandı. Ancak daha sonra önce Star, sonra da Gökyıldız Eğitim Kurumları adını alarak yoluna devam edeceğini bildirdi. Ocak ayında erken kayıt dönemi açıldı ve yıllık ortalama 30 bin TL  olan kayıt paraları tahsil edildi. Okulun sahibi olan Fatih Van’ın tutuklu olduğu iddia ediliyor. Daha sonra okulun ortağı olan ve Diyarbakır BİLNET’in sahibi olduğunu söyleyen Ekrem Karakoç isimli biri bizimle muhatap oldu. Eğitimin devam edeceğini söyledi. Ancak sonradan ne olduysa okulun iflas ettiği ve eğitime devam edemeyeceği bize bildirildi. Şimdi ne muhatap bulabiliyoruz ne de geri ödeme yapılıyor. Öte yandan çocuklarımız da ortada kaldı. Yetkililerin bir an önce çözüm bulmasını istiyoruz” diye konuştu.