Helal Yiğidolar!

Ligin ilk yarısını lider tamamlayan Sivasspor’u taraftarı, yöneticisi, futbolcusu, teknik ekibi ile birlikte tebrik ediyorum.

İstanbul’un üç büyüğünü geride bırakarak en yakın rakibi Başakşehir’in dört puan önünde liderliği göğüsledi. Trabzonspor’a 5, Beşiktaş’a 7, Fenerbahçe’ye 6, Galatasaray’a 10 puan fark attı. Rıza Çalımbay hocamı tebrik ediyorum.

Milyon dolarlar harcayan kulüplerin yanında mütevazı ve az maliyetle kurulmuş bir takım nasıl başarılı olabileceğini gösterdiler.

Sahada para değil oyuncular oynuyor.

Futbolumuzda Avrupa kupalarına devam eden tek takımımız Başakşehir FK olurken ligde de ilk yarı itibarı ile iyi performans sergilediler. Okan hoca ile daha ofansif oynayarak hem Avrupa’da hem ligde başarılı bir grafik çizdiler.

Trabzonspor ilk yarı itibarı ile Ünal hoca ile başarılı grafik çizdi. Alt yapıdan genç oyuncuları hem ülke futboluna hem Trabzonspor’a kazandırdı.

Bu yazıyı yazarken Trabzonspor’un Ünal hoca ile yollarını ayırdığı yönünde haberler çıktı. Bu haber üzerine bazı taraftarlar tesislere giderek Ünal hocaya desteklerini gösterdiler.

Trabzon’un yerel basını sürekli eleştiren ama eleştirirken çözüm üretemeyen bir muhalefet gibi. Trabzonspor şehrin içindeki mikserlerden kurtulmadıktan sonra değil şampiyonluk, ligi ilk üçte bitirmesi bile başarıdır.

Trabzonspor kendi içindeki muhaliflerle uğraşmaktan şampiyonluk yarışında olamaması gayet normal.

Bu muhalefetin Trabzonspor diye bir derdi yok. Tek dertleri başarı küçük olsun bizim olsun bu pastanın hepsini biz yiyelim derdindeler.

Trabzonspor’u karıştıranları dışarda değil kendi içinde aramalı. Bunu ararkende çok uzağa bakmamalı yanı başındakilere bakmalı.

Allah kolaylık versin.

Halil İbrahim Dinçdağ Kimdir?

1976 yılında Trabzon’un Of ilçesine bağlı Bölümlü köyünde dünyaya geldi. İlk ve orta okulu köyde, liseyi iki yıl başka ilçede okuduktan sonra Trabzon merkezde tamamladı. Lise son sınıfta okurken hem yerel radyoda programcılığa hemde amatör hakemliğe başladı, 14 yıl aktif hakemlik yaptı. 17 yıl yerel radyo ve tvlerde programlar hazırlayıp sundu. Zaman zaman yerel gazetelerde köşe yazarlığı yaptı. Ulusal bir gazetede kısa süreliğine köşe yazarlığı yaptı. 2008 yılında askerlikten muaf raporu aldıktan sonra 2009 yılında hakemlikten ihraç edildi. TFF ile başlayan hukuk mücadelesi 2009 yılında beri devam etmektedir.