Fukakolu lider İndregandi

İndra orta halli bir balıkçının oğlu olarak dünyaya gelmiş, çocukluğu kıt kanaat ama güzel geçmiş normal bir Fukako ailesinin olmasaydı iyi olurdu çocuğu. Zaman geçer, İndra gayretle ve ataletle ve hatta geçmişinden aldığı güçle ve hatta heyecanla haddini bilmediği işlere gönüllü olur. Normaldir bu durum ne de olsa Fukako’da ileri demokrasi vardır ve iyi niyetlidir İndra. Etrafında bir sürü malumlar toplanır İndra’nın ve hep birlikte yoldaşlık yaparlar, ellerini taşın altına koyar kelle koltuk baş kaldırırlar hükümranlığa.

Bu sıralar dünyada bir sürü farklı şeyler olmaktadır. Yeni dünyalar kurulmakta eskiler yeni olmakta, başka başka Hitlerler doğmakta ve hatta Mussoliniler yeniden Curchill lerle görüşmekte putlar Putin LEŞ’mekte, leşler kargalaşmakta, dinler dinsizleşmektedir.

Bu distopya sürecinde İndra ise kendine soylu bir hayat, görgüsüzce görgüsüyle bir istikbal inşa etmekte, ecdadını ve hatta kendini köpürterek, bir sürü İndra’yı sokaklarda tebaasının üstüne işetip, gözünüze dizinize dursun, ağzınıza da çok yüzünüze de  daha dün açtınız ajjjjlarrrr diye salyalı salyalı slayalanarak, bak 90 günlük yevmiyeyle bir orospu kiralarken şimdi 40 günlük bir yevmiyeyle kiralıyorsunuz; ister 40 gün aç gezin, ister orospuyla bir saat takılın ama köprüden geçiş 8.75 Fukako Livatası ona göre haa, sizi açlar pisler diye, anasını alıp giden köylüye pis pis bakar olmuş, kocasını madenlerde yitirenleri tekmeletir bir gafil olup çıkmıştır çoktan.

Ne de çabuk unutmuştur o Fukakopaşa sokaklarını, yada arabasının içinde mahsur kalıp ölümle pençeleştiği anlarda yaşadıklarını, bir an aklına gelir gibi olmuştur belki ama yooo, o artık İndragandi’dir. O, ve o günler yok hükmündedir. 

Aval aval bakanları vardır İndra’nın etrafında artık gerek sokakta gerekse istediği her yerde, vur der vurur öl der ölürler, polis tutuklama yapmaz artık, indracıkların emriyle topal kalır halkın yarısı. 

Ammaaa İndra şunu bilmez, aklı susturmak için bacak kırmak nafile beyin halledilmeli diye düşünür bazı ileri gelenler. 

Ne beyni beyinsizler siz uyuyun daha diye mırıldanır İndra onları duyarmışçasına, uyuyun siz diye iç geçirir sofrada, uyuyun hala hem de çok uyuyun, sizin ve sizin gibi beyinsizler için SON, ben bu beyinlerin gerisine Allah kerim gerekeni yaptım HEMDE SİZİN CEHALETİNİZ SAYESİNDE diye düşünce balonunda kıkırdayarak akşam yemeğinde hormonu yerinde bir tavuk budu kemirirken.

Bu kadar hormonu her ihtimale karşı sofraya koyan İndranın Fukako Tanrısı dört kolunu da yüzüne kapatarak bir anda artık yeteeeerrr, Senmi büyüksün ben mi İndraaaa diye isyan eder bir anda küçük Emrah mı yanındadır yoksa Orhan yada Gencebay mı ordadır bilinmez ama İndranın tanrısında, hemde kendi elleriyle som altından yaptırdığı tanrısında belirgin bir arabesk tutum sezinlenmektedir.

Ve hiç beklenmedik bir anda tanrısı cehennem korkusuna kapılır ve bence kesin kapılmalı çünkü hiçbir güç şayet bir ilahi düzen varsa, tekraren, hiçbir güç bu şekilde ya da bir şekilde böyle zulme müsaade edememeli iyilere ve yarattığı her türlü güzel şeye rağmen gelinen noktadan korkan tanrısı alı verir canını. İndragandi o gün ölmüştür artık.

O gün George Orwell’in 1984’ünde anlattığı her şey gerçek olmuş ne oğluna ne kızına nede torunlarına ve hatta doğduğu yerde yaşayan herkese yaşayacak hiçbir yer kalmamış bir çöplük kalmıştı gerisinde İndra’nın ve tanrısı karşısına aldı, kafası defalarca tabutunun tahtasına çarpmaktan yara bere içinde kalmış İndra’yı: Siktir et dedi dünyadaki insanları ben istemedikten sonra onlara senin bir tırnak kadar zararın olamazdı, bir anda kendine bile kızdı ve kükreyerek olamazzzzdııı dedi. 

Sen, sana bir sürü imkân tanıdığım sen zavallı, bana bir çok kez yalan söyledin, ve hatta karına o Airbus’ı parmağına takan karına bile yalan söyledin. Akşam yanına yattığını helaline bile yalan söyledin, belki onunda benimde inanasımız vardı, bana zebanilerim bile senin kadar yalan söylemedi şimdi seni göndereceğim yerde oğlum Lucifer’i kirletir misin diye düşünüyorum. Karıştırır mısın cehennemi bilemedim. Sabrettim, bir bakayım dedim, belki de gerçekten becerir, bu bekleyişte benim de hatam var, tıpkı sen ve senin gibiler gibi cehennemde bir müddet yanacağım bende. Bence ve kesinlikle. Şimdi düşünüyorum da Zeki Müren sen ben Dolapdere big gang amaaaan siktir et şu cahilleri cennette sıkıntıdan boğulsunlar, huri huri nereye kadar kafasına varırız belki kim bilir. 

Belli ki insanoğlu yarattıklarımdan en çok cehennemi sevmiş baksana günah içinde yüzüyor her biri. Bir dahakine çok daha dikkatli olacağım söz. Sen yanacaksın, torunların dahil sülalecek yanın, suçlusunuz! Sen yaptıklarından sülalense yapma dememekten suçlu, bu kadar suçlunun devamı olan torunlar ne yapacaklar siz gittikten sonra, bu dünyada yüzleri kızarmadan yaşayabilecekleri bir ev mi bıraktınız ki onlara. Suçun bireyselliği konusunda bende bir sözümde durmuyorum al işte bize her yer cehennem koy koy koy koy koooy. Bundan böyle ilahi adalet yokkkkk…