• Feyzioğlu: Ülkemizin bu kadar sorunu varken ne gerek var?
  14 Kasım 2019

  Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Erzurum’da düzenlediği basın toplantısında 12 baronun genel kurul çağrısını değerlendirdi.

  Baroların talebini reddetmeleri hakkında “Kanunda talepte bulunma hakkı var. Bu hakkın muhatabı TBB yönetim kuruludur. TBB yönetim kurulu da yine kanundan kaynaklanan yetkisini kullanarak değerlendirdi” ifadelerini kullanan Feyzioğlu, meslektaşlarını suni gündem yaratmakla suçladı.

  “Mahkemeye gitsinler”

  Birlik başkanının seçim dönemi dışında seçimle değişemeyeceğini söyleyen Feyzioğlu, “TBB de barolar da, yönetimde istikrarı çok önemserler. O sebeple esası inceledik. TBB yönetim kurulu oy çokluğuyla bu talebin hukuka aykırı olduğuna karar verdi. Yol yöntem bellidir. Arzu ederlerse yargı yolu açıktır. İdare mahkemesine giderler” dedi.

  “Suni gündem yaratılıyor”

  Yargı paketiyle olumlu adımlar atıldığını ve partizanlık iddialarını yanlış bulduğunu söyleyen Feyzioğlu, “İdare mahkemesi karar verir. Karara herkes uyar. Biz de uyarız onlar da uyar. Türkiye’nin bu kadar gündemi varken, vatandaşın, meslektaşlarımızın bu kadar ağır gündemi varken, ben suni bir gündemle avukatların ve Türkiye’nin gündeminin işgal edilmesini doğru bulmuyorum. Bu kadarla yetinmek istiyorum. Süreç kendi içinde akacak, gidecek. Başkanlarımızın 20 yıldır talep ettiklerini bir yargı paketinde yaptık” dedi.

   

  Av. Murat Uysal TBB Genel Kurul tartışmasını yazdı | Genç avukatlara ne diyelim?