• FETÖ firarisi yayın yönetmeni UBER şoförlüğü yapıyor
  05 Ağustos 2019
  Bir dönem Gülen cemaatinin medyadaki kurumsal yüzü olarak bilinen, önce kayyım atanarak el konulan, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ise KHK ile kapatılan Zaman gazetesinin Ekrem Dumanlı’dan sonraki genel yayın yönetmeni Abdülhamit Bilici’nin ABD’de Uber şoförlüğü yaptığı ortaya çıktı. Bilici,  Akşam gazetesinin Washington Temsilcisi Yavuz Atalay’ın karşısına çıktı.

  Bilici, Atalay’ın çağırdığı Uber Taksi’nin şoförü olarak ortaya çıktı.

  Uber’e çağrı yapan yolcunun Türk olduğunu fark eden Bilici, “kaza yaptım” diyerek gelmekten vazgeçti.

  Tesadüfen aradı

  ABD’nin “DMV” (DC bölgesi, Maryland ve Virginia eyaletleri) olarak adlandırılan bölgede Uber şoförlüğü yapan Bilici’ye tesadüfen Yavuz Atalay çağrıda bulundu.

  Kendisini çağıran yolcunun ismini sistem üzerinden gören ve mesaj atan Abdülhamit Bilici, başka bir taksi çağırmasını istedi. Bilici’ye, “Neden olduğunuz yerde bekliyorsunuz? Neden gelmiyorsunuz” şeklinde mesaj atan Atalay’a, Bilici, “Bu aracı sistem üzerinden iptal edin ve başka araç çağırın” cevabını verdi.

  Uber ile iletişime geçen Atalay, Bilici’yi şikâyet etti.

  Akşam’da yer alan habere göre Bilici’nin Uber profilinde, 1 yıldır Uber şoförlüğü yaptığı yazıyor. Bilici’nin kendisini tanımladığı bölümde de, “Arkadaş canlısı, dinlemeye hazır ve öğrenmeyi seven” ifadeleri yazıyor. Gazete, kimi ‘FETÖ’ üyelerinin ABD’de zengin bir hayat sürdürdüğünü kimilerinin de taksi şoförlüğü gibi işlerde çalıştığını yazdı. Atalay’ın çağrısına gitmeyen Bilici’nin, Türk ismi taşıyan yolcuların çağrılarına cevap vermediği iddia edildi.