• Fenerbahçe’de Damien Comolli dönemi kapandı
  16 Ocak 2020

  Fenerbahçe’de Sportif Direktör Damien Comolli dönemi kapandı. Comolli, 7 Haziran 2018’de başladığı görevinden bugün istifa etti.

  Fransız futbol adamı sarı-lacivertli kulüpte bulunduğu süre zarfında 27 transfer (Falette hariç) yaptırdı. Aldırdığı oyuncuların birçoğu beklentileri karşılayamayan Comolli’nin Fenerbahçe’ye getirdiği transferlerde kulübe maddi külfeti de büyük oldu.

  Şimdi en çok konuşulan konuların başında Comolli’nin yerine biri gelecek mi? Adaylar kısmen belli oldu. Peki, o isimler hangileri? Fotomaç’ın haberine göre detaylar şu şekilde…

  2018-2019 sezonunda tarihinin en kötü 34 haftasını geride bırakan Fenerbahçe’de sportif direktör Damien Comolli’nin bizzat yaptığı transferler büyük tartışmalara neden olmuştu…

  Fransız spor adamının transfer hatalarından ders alan Fenerbahçe Yönetimi, 2019-2020 sezonunda ise transferi sadece Damien Comolli’ye bırakmadı ve yönetim birçok transferde direkt devreye girerek hamlelerini sıraladı.

  Son olarak ise Falette transferinde yaşanan “transfer krizi” Comolli’yi istifaya sürükledi… Comolli, bu transferde eleştirilere maruz kalmak istemediği için topu, başkan Ali Koç’a attı ve “Transferi ben değil başkanımız yaptı” dedi. Bu açıklama da Comolli’yi istifaya iten en büyük neden oldu. İstifa sonrası ise “Comolli’nin yerine kim gelecek?” sorusu adeta gündeme oturdu.

  İşte adı geçen isimler:

  SELAHATTİN BAKİ

  ÖNDER ÖZEN

  HAKAN BİLAL KUTLUALP

  ERRANEO

  ALEX DE SOUZA

  EMRE BELÖZOĞLU

  Damien Comolli, Simon Falette transferine gelen tepkilerin ardından Twitter hesabı açmış ve transfere dair tüm detayları açıklamıştı.

  Comolli yaptığı açıklamada şu sözleri sarf etmişti;

  Simon Falette transferinin benim tarafımdan açıklanması gereken bazı noktaları olduğunu düşündüğüm ve sosyal medyada konuşulan birtakım yanlış ifadeleri düzeltme gereği duyduğum için bu hesabı açtım.

  “Transferi Ali Koç istedi”

  Öncelikle, başkanımız Falette’yi kiralık olarak takıma kazandırmak istedi. Başkanın böyle bir isteği olması saygı görmeli. Aynı zamanda Falette de taraftarlarımız tarafından hoş karşılanmalı.

  Sosyal medyada konuşulan ve medyada çıkan “Rogon Ajans” ile olduğu varsayılan ilişki gerçeği yansıtmamaktadır. Benim onlarla hiçbir finansal bağım yoktur, sadece Luiz Gustavo ve Tolga Ciğerci transferlerinde kendileriyle ilerledik.

  “Yargı önünde hesaplaşacağız”

  Son olarak, benim hakkımda “Rogon Ajans” haberi yapanlar ile hukuksal başvurumu yaptım ve bu yalan/saçma açıklamaları yapanlar ile yargı önünde hesaplaşacağız. Büyük Fenerbahçe Ailesi’ne en iyi dileklerimle.