Ana Sayfa Etiketler şule çet

Etiket: şule çet

loop

Sosyal medyanın gücünü gösteren dört olay

Sosyal medya kullanımının her geçen gün arttığı ve toplumun çeşitli kesimlerine yayıldığı bir dönemden geçiyoruz. We are Social ve Hotsuit tarafından hazırlanan “Digital 2019...

Şule Çet davasında kritik görüntülerinin incelenmesi için ‘uzman yok’

Şule Çet’in şüpheli ölümünün ardından tutuklu sanıklar davanın seyrini değiştirebilecek olan Çağatay Aksu ve Berk Akand’ın asansör önündeki son görüntüsünün dudak okuması “uzman yokluğu” gerekçesi ile yapılamıyor.

Şule Çet’in ölümüyle ilgili ‘şüpheli lekeler’ incelenecek

Ankara’da üniversite öğrencisi Şule Çet’in (23) plazanın 20'inci katından düşerek ölmesiyle ilgili dava kapsamında,  olay yerinde bilirkişi incelemesi yapıldı. Yaklaşık 2 saat süren incelemede Şule Çet'in atıldığı ileri sürülen ofiste makam odası ve dinlenme odasında yerde ve duvarlarda bulunan lekelerden örnek alındı.

Şule Çet’in ölümüyle ilgili plazada biyolojik leke aranacak

Ankara'da, üniversite öğrencisi Şule Çet'in (23), plazanın 20'inci katından şüpheli bir şekilde düşerek ölmesiyle ilgili, bilirkişi eşliğinde kan, tükürük, sperm gibi biyolojik lekelerin tespiti için olay yerinde inceleme yapılacak.

Bilirkişi raporu: Şule Çet’in 4 metre ileri düşmesi için atılması gerekir

Ankara'da, üniversite öğrencisi Şule Çet'in (23), plazanın 20'nci katından şüpheli bir şekilde düşerek yaşamını yitirmesi ile ilgili davada mahkemeye sunulan bilimsel mütalaada, önemli bilgilere yer verildi.

Şule Çet davasında 3. duruşma: Şule’nin tecavüze uğradığı yönünde kanıtlar var

Üniversite öğrencisi 22 yaşındaki Şule Çet’in geçen yıl Ankara’da bir plazanın 20. katından düşerek şüpheli bir şekilde yaşamını yitirmesi ile ilgili davanın üçüncü duruşması bugün Ankara 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Şule Çet için adalet arayışı devam ediyor

Üniversite öğrencisi 22 yaşındaki Şule Çet’in geçen yıl Ankara’da bir plazanın 20’nci katından düşerek şüpheli bir şekilde yaşamını yitirmesi ile ilgili davanın üçüncü duruşması bugün Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Genç kadın duruşmada isyan etti: Şule Çet gibi ölmem mi gerekiyordu

İstanbul Anadolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına tutuksuz yargılanan sanıklardan Müjdat Çevik katılırken, yine tutuksuz yargılanan sanık İsrafil Köksal katılmadı. 4...

Şule Çet davasında dikkat çeken ‘saat’ detayı

Ankara’da, plazanın 20’nci katından şüpheli bir şekilde düşerek ölen üniversite öğrencisi Şule Çet davasında yeni bir gelişme yaşandı.

Şule Çet davasında ‘en önemli delil’ kayıp

Şule Çet’in davası için olay yerinde yapılan keşif sonrası açıklama yapan ailenin avukatı, ‘Tecavüz bulgusunu ispatlayabilecek en önemli delillerden bir tanesinin kayıp olduğunu’ açıkladı.

Şule Çet’in öldüğü plazadaki ofiste keşif yapıldı

Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet'in ölümüyle ilgili Çet'in hayatını kaybettiği plazadaki ofiste keşif yapıldı.

Şule Çet davasında olay yeri keşfi yapılacak

Şule Çet ailesinin avukatı Umur Yıldırım “Keşifte olayın nasıl yaşandığının tam olarak ortaya çıkmasını bekliyoruz” dedi.

Şule Çet’in ölümünün birinci yıldönümü

Üniversite öğrencisi Şule Çet’in şüpheli ölümünün üzerinden 1 yıl geçti.

Adli Tıp Kurumu 2’nci raporu: Şule Çet’in intihar ettiğini gösteren kanıt...

Ankara'da, plazanın 20'nci katından şüpheli bir şekilde düşerek hayatını kaybeden Şule Çet'in ölümüyle ilgili, Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan 2'nci rapor da dava dosyasına girdi. Raporda, Şule Çet'in intihar için risk etmeni olan yoğun bir ümitsizlik duygusu içinde olmadığı, sorun çözme becerisinin olduğu, yakın çevresi tarafından fark edilen ciddi intihar planının eşlik ettiği ağır bir depresif tablo içinde olmadığı belirtildi.

Fatih Altaylı’dan mahkeme heyetine: Sonuna kadar takip edeceğim…

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Şule Çet davasında sanığın '“Siz de kızınıza sahip çıksaydınız” diye tepki göstermesini köşesine taşıdı.

Şule Çet davasında salonu karıştıran skandal savunma!

Şule Çet davasında sanık avukatının verdiği dilekçede “Şule Çet'in psikolojisinin babası para göndermedi diye bozulmuş olabileceği” iddia edildi.

‘Şule Çet davasında en önemli delil kayıp’

20’nci kattan atılarak öldürülen üniversite öğrencisi Şule Çet davasında en önemli delilin kayıp olduğu ortaya çıktı. Prof. Dr. Kar, ‘Kayıp giysi bulunursa önemli verilere ulaşılır’ dedi.

Şikayetçinin avukatı da tanıdık çıktı

Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mansur Yavaş’tan şikayetçi olan iş insanı Necmettin Kesgin’in avukatının, Şule Çet’in sanığının da avukatı olduğu ortaya çıktı.

Şulet Çet’in babası 8 Mart’ta Erdoğan’a seslendi: Sesimize cevap verin

Ankara’da tecavüz edilip bir gökdelenin 20’inci katından atılarak hayatını kaybettiği ifade edilen Şule Çet’in babası İsmail Çet, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde Kadıköy'de gerçekleştirilen eylemde konuştu.

Şule Çet’in babası 8 Mart Kadınlar Günü’nde Erdoğan’a seslendi

Ankara’da tecavüz edilip bir gökdelenin 20’inci katından atılarak hayatını kaybettiği ifade edilen Şule Çet’in babası İsmail Çet, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde Kadıköy'de gerçekleştirilen eylemde konuştu.

17 yılda 15 bin kadının yaşam hakkı ihlal edildi

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun hazırladığı “2018 Türkiye’de Kadın Yaşam Hakkı İhlalleri” raporuna göre 2002 yılında Türkiye’de öldürülen kadın sayısı 66’yken, bu sayının yüzde 392 artarak 2018’de 440’a ulaştı.

2. Şule Çet vakası

Aile, kızlarının intihar ettiğine inanmıyor, en azından ikna olmak istiyor. Yıldırım dosyası, Şule Çet vakasına çok benziyor. Etkin soruşturma yapılmadı ama olay ısrarla kapatılmaya çalışılıyor. Dosyayı Anayasa Mahkemesi’ne taşıyan aile avukatı Rukiye Leyla Süren ise, “Çok fazla benzer olay inceledim, ölümün intihar olmadığına yönelik ciddi şüphe ve deliller var” diyor. Bunları maddeler halinde ele alıp, bazı soruları sıralayalım: 

Şule Çet’in babası: O rapor düzmece!

Ankara’da bir plazanın 20. katından şüpheli biçimde düşerek hayatını kaybeden Şule Çet'in babası İsmail Çet, duruşmada sanıkları gördüğünde nefes alamadığını, yüzlerine bakamadığını söyledi.

Şule Çet davasında sanıklar birbirine düştü

Ankara'da tecavüz edilip bir plazanın 20. katından aşağı atılarak öldürülen Şule Çet'in avukatı Hürriyetten Ayşe Arman'a konuştu.

Şule Çet’in ölmeden önceki son anlarına ait görüntüler ortaya çıktı

Ankara'da, üniversite öğrencisi Şule Çet'in (23) cinsel saldırıya uğrayıp plazanın 20'nci katından atılarak öldürüldüğü iddiasıyla ilgili tutuklu yargılanan sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand'ın, olay gecesi cep telefonuyla çekilen görüntüleri ortaya çıktı.

Şule Çet davasında sanığın açıklayamadığı 20 dakika HTS raporunda

Ankara'da, üniversite öğrencisi Şule Çet'in (23), cinsel saldırıya uğradığı iddia edilen plazanın 20'nci katından düşerek ölmesiyle ilgili davada dosyaya giren HTS (telefon görüşme) raporunda,...

Adli Tıp’tan Şule Çet mütaalası: Polis delilleri toplamadı

Şule Çet için hazırlanan uzman raporu ağır cinsel saldırıyı ortaya koydu.

Şule Çet’in aşağıya atladığı iddia edilen pencerenin önündeki detay

Ankara'da, cinsel saldırıya uğrayıp, plazanın 20'nci katından intihar ettiği iddia edilen üniversite öğrencisi Şule Çet'in (23) yaşamını yitirmesinin ardından plazadaki odada olayın hemen ardından polisin çekerek dava dosyasına giren görüntüler ortaya çıktı.

Şule Çet davasında yeni görüntüler ortaya çıktı

Üniversite öğrencisi Şule Çet'in ölümüyle ilgili davada yeni görüntülere ulaşıldı.
video

Şule Çet davası 15 Mayıs’a ertelendi

Üniversite öğrencisi Şule Çet'in şüpheli ölümüyle ilgili 2 sanığın, "cinayet", "nitelikli cinsel saldırı" ve "hürriyeti tahdit" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 39'ar yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı.

“Kızımın gece geç bir vakitte plazaya gitmesinin nedeni…”

Ankara'da üniversite öğrencisi Şule Çet'in 24 Mayıs'ta bir plazanın 20'nci katından düşerek şüpheli bir şekilde hayatını kaybetmesiyle ilgili davanın ilk duruşması bugün yapılacak.

TİP Genel Başkanı Erkan Baş: ‘Mağduriyet’ adı altında tecavüzcülerin affedilmesi gündemde

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş, partisinin Meclis'teki haftalık basın açıklamasında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Baş, konuşmasında iş cinayetlerine, Şule Çet davasına, istismarcılara yönelik af yasasına, AKP'nin kent suçlarına ve açlık grevlerine ilişkin konuştu.

‘Şule Çet davasının adli tıpçısı, işkencede iki kolum kırıldığında ‘sağlam’ raporu...

Şule Çet davasında cinsel saldırıyı aklayan raporuyla tepki çeken Adli Tıp Uzmanı Mehmet Nuri Aydın, 20 yıl önce de polis işkencelerini aklayan raporlar hazırladığı için meslekten men edilmiş.

Şule Çet davasındaki skandal rapor Adalet Bakanı’na soruldu

HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Uzman Mütalaa Raporuna ilişkin meclise soru önergesi verdi.

Adli Tıp’tan Şule Çet raporunda cinsel saldırıyı meşrulaştıran yorum

Şule Çet‘i öldüren faillerle ilgili hazırlanan raporda, 'Bir kadın bir erkekle tenhada içmeyi kabul etmişse cinsel ilişkiye rıza göstermiştir' ifadesi tepkiyle karşılandı.
1,804BeğenenlerBeğen
914TakipçilerTakip Et

Popüler Haberler

Gündemdekiler