• Eski AKP’li siyasetçiden ABD ziyareti değerlendirmesi: Trump oralı olmadı
  14 Kasım 2019

  Haber Merkezi

  AKP Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı iken Melih Gökçek’e attığı tweet nedeniyle kurulan baskı sonucu istifa eden eski AKP Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Babıali TV‘de “Babıali Yokuşu” programına katıldı.

  Gazeteci Suat Toktaş‘ın konuğu olan Kaşıtoğlu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

  Hilal Kaplan’ın Trump’ın kendisine yönelik ifadeleri için mutlu olduğunu söyleyen Kaşıtoğlu, Rabia Naz’ın şüpheli ölümüne ilişkin de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın durumdan haberdar olduğunu ve müdahale edeceğine inandığını söyledi.

  Kaşıtoğlu’nun konuşmasından satır başları şu şekilde

  ABD ziyareti

  “Trump oralı olmadı”

  “Cumhurbaşkanımızın çözümüne dair talebini dile getirdiği konularda Trump’ın oralı olmadığını gördük. Kendi gündemlerini gördüler. Ne kadar mal satarız, ne kadar silah satarız diye.”

  “Hilal Kaplan kırk gün kırk gece bayram yapar”

  “Gazetecilik adına utanmaya devam ediyoruz. Hilal Kaplan istediğini aldı. Yalvarsa yakarsa böyle bir tanımlama alamazdı. Trump, ‘Hükümetin temsilcisi misin?’ diye sordu. Hilal Kaplan bundan gayet memnun, mutlu olmuştur. Gülümseyerek karşılık veriyor zaten. Bunun sevincini kırk gün kırk gece bayram yaparak kutlar. Amerikan Başkanı bile durduğu yerin altını çizdi. Derdi gazetecilik yapmak değil ki.”

  Rabia Naz’ın şüpheli ölümü

  Toplumun önemli kesiminde Rabia Naz’ın şüpheli ölümüne ilişkin büyük bir rahatsızlığın olduğunu belirten Kaşıtoğlu, şunları söyledi:

  “Rabia Naz meselesinde devletin tüm imkanları seferber edilmeli. İntihar ettiği söylenen Kadirova’da da yine AKP’li siyasetçi ismi var.

  “Bugün valilerin yüzde 90’u devletin valisi değil”

  Giresun Valiliği’nin açıklaması kafada birçok soru işareti yaratan bir açıklama. Valiliğin darp gibi iddialarına akıl ermiyor.

  Bugün valilerin yüzde 90’u devletin valisi değil. Devletin valisi olmayınca makam kaygısı yüzünden, akla mantığa oturmayan açıklamaları yapabilirsiniz.

  Ben Cumhurbaşkanımızın yerinde olsam bedeli her ne olursa olsun bu olayın çözülmesi için talimat veririm. Cumhurbaşkanımızın bundan haberdar olmadığını düşünmüyorum. Baba gözaltına alınıyor. Bu olacak bir şey mi?”

  Erdoğan’ın haberi varsa neden müdahale etmiyor?

  “Erdoğan’ın haberi varsa neden müdahale etmiyor?” sorusuna ise Kaşıtoğlu, şu yanıtı verdi:

  “Ben bu konuda kesinlikle müdahale edeceğini düşünüyorum. Çünkü bugün bir anket yapın Rabia Naz olayına ilişkin kafası karışık yüzde 70 insan çıkar.”

  “AK Parti seçmeni kızsa da, isyan etse de 5 seçimdir CHP’ye duyduğu antipati yüzünden AK Parti’ye oy vermeye devam ediyor” diyen Kaşıtoğlu, şöyle devam etti:

  “AK Parti klasik CHP zihniyetinin muhafazakar tabanın üzerindeki travmadan ortaya çıktı”

  “Ben AK Partinin kuruluşundan itibaren siyaset yapmaya başladım. Belli bir döneme kadar hizmet yapmış bir partidir. AK Parti büyük bir gaz sıkışmasında iktidara çıkmış bir partiydi. AK Parti klasik CHP zihniyetinin muhafazakar tabanın üzerindeki travmadan ortaya çıkmıştır.

  Bu yüzden AK Parti seçmeni kızsa da, isyan etse de 5 seçimdir CHP’ye duyduğu antipati yüzünden AK Parti’ye oy vermeye devam ediyor.”

  CHP’nin akıl hocaları olmadığı için dönüp ‘neden, biz nerede hata yapıyoruz’ diye sormuyor.

  CHP’den bir teklif gelse politika yapar mısınız?

  “CHP’den bana yerel seçimlerden önce teklif geldi. Benim anam babam da dahil olmak üzere kapıdaki CHP’yi ben anlatamazdım. CHP felsefesiyle ciddi ayrı düştüğümüz konular var.”

  “A Haber ileride tez konusu olacak”

  Medyanın geldiği noktayı eleştiren Kaşıtoğlu, “İleride A Haber üzerinde tezler yazılacak” dedi. Saadet Partisi Beykoz Belediye Başkanı iken yaşadığı saldırıyı şöyle anlattı:

  “İleride A Haber üzerine tezler yazılacak”

  “İleride A Haber üzerine tezler yazılacak. Yayıncılıkta kötü noktaya nasıl gelindi denilirse tarih bunu yazacak. Bir kitle var Türkiye’de bu kanallar dışında kanal izlemiyor. Bu kanallarda sürekli benzeri haberlerin bombardımanı yapılıyor. Çoğu yalan.”

  “PKK’lısın’ diye saldırdılar”

  “Ahmet amca’yı bayıltıyorlar narkozla. Narkozlanan Ahmet amca ‘Saadet Partisi PKK ile işbirliği yapıyor’ narkozu ile ertesi gün camiye geliyor. Beykoz’un bir camisinin avlusunda konuşuyoruz, yalan haberlerle gaza getirilen Ahmet amca ve yancıları Saadet Partisi’nin adayına ‘PKK’lı’ diye fiziki saldırıda bulunuyorlar.

  “Affetmeyeceğim”

  Benimle beraber seçim çalışması yapan 15 yaşındaki hafız kızımın yüzüne tükürerek ‘Utanmıyor musun, ne işin var PKK’lılarla’ dedi Ahmet amca. Ben bunu yaşadım. Toplumdaki yarattıkları infialin boyutunu göstermek için bunu anlattım. Herkesi affederim ama o amcayı ve ona bunu yaptıranları affetmeyeceğim.”

  “Özür dilemeyince baskılar sonucunda istifa ettim”

  “Melih Gökçek’le ilgili tweet atmıştım. Belediye başkan yardımcısı iken. ‘Çok uzun yıllardır görevdesiniz artık bırakın gençlere’ dedim. Partiden çok baskı geldi özür dilemem noktasında. Ben de başkanlarıma dedim ki ‘ben yanlış bir şey yaptığımı düşünmüyorum. Özür dilersem kendime saygımı yitiririm…’ Özür dilemeyince baskılar sonucunda istifa ettim.