• Eşini öldürmeye giden erkek ikinci kez serbest bırakıldı
  07 Eylül 2019

  Aksaray’da, tartıştığı eşini öldürmek için giderken annesinin ihbarıyla yakalanan Koray Ç., savcılığın itirazı üzerine gözaltına alındıktan sonra yeniden serbest bırakıldı.

  İkinci kez salındı

  Annesinin ihbarı sonucu yakalanan ve olisteki ifadesinin ardından Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatıyla serbest bırakılan Koray Ç. hakkında Başsavcılığın itirazı üzerine dün yakalama kararı çıkartıldı. Koray Ç. dün akşam saatlerinde Konya’daki evinde polis tarafından gözaltına alındı. Ardından da Aksaray Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Koray Ç., sevk edildiği adliyede, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol getirilerek yeniden serbest bırakıldı.

  “Öldürülmek istemiyorum”

  Eşiyle bir süredir ayrı yaşadıklarını ve sürekli tehdit edildiğini söyleyen kadın, “En son telefonla aradı, ablamlardaydım. Telefonda hakaretler ve küfür etmeye başladı. Tansiyonum düştü, bayılmışım. Beni vurmaya geliyordu. Allah’a şükür yakalandı. Tutuklanacak demişlerdi, niye serbest kaldı anlamadım. Ölmek istemiyorum. Çok korkuyorum, çocuklarım ve ailem için de çok korkuyorum” ifadelerini kullandı. Yetkililere seslenen kadın, “Devletimizin yardım elini uzatmasını istiyorum. Ben de öldürülmek istemiyorum. Çocuklarımın başında durmak istiyorum” diye konuştu.