• Erdoğan’ın Yargı Paketi açıklamasında ‘nereden nereye’ dedirten görüntüler
  30 Mayıs 2019


  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yargı Reformu Streteji Belgesi’ni açıkladı.

  Bu belgede hakimler, savcılar, avukatlar için çok önemli değişiklikler söz konusu.

  AVUKATLARA YEŞİL PASAPORT

  Cumhurbaşkanı Erdoğan değişiklikleri açıklarken Türkiye Barolar Birliği ile de görüşmeler yapıldığını söyledi. Erdoğan, “Avukatlara belli kriterler dahilinde yeşil pasaport vererek, uluslararası faaliyetlerini kolaylaştırmayı planlıyoruz.” dedi.

  Erdoğan: Hakim ve savcı yardımcılığı müessesesi getiriyoruz

  GÖZ GÖZE GELİP GÜLÜMSEDİLER

  Salonda bulunan Metin Feyzioğlu bu sözleri büyük bir sevinçle alkışladı. Feyzioğlu ile göz göze gelen Erdoğan da gülümsedi. Erdoğan’ın “Tabi tüm avukatlara değil demi” diyerek yaptığı şakaya da gülen Feyzioğlu alkışlama devam etti.

  ‘EDEPSİZ’ TARTIŞMASI YAŞANMIŞTI

  TBB Başkanı Metin Feyzioğlu ile Erdoğan arasında 2014 yılında Danıştay’ın 146. Yıldönümü törenleri sırasında  gerginlik yaşanmıştı.

  Feyzioğlu’nun konuşmasını ”Yanlış konuşuyorsun” diyerek oturduğu yerden bölen Başbakan Erdoğan’a Barolar Birliği Başkanı da ”Neyi yanlış konuşuyorum sayın Başbakan’ım?” diye sordu. Bunun üzerine Başbakan da ”Böyle bir edepsizlik olmaz ki” dedi.

  Bunun üzerine Feyzioğlu, kürsüden ”Ben edepsizlik yapmadım, kimseye de edepsizlik yapıyorsun demeyi kendime yakıştırmam. Çok yapıcı bir konuşmaydı” yanıtını vermişti.

  Çok sinirlenen Erdoğan, oturduğu yerden ayağa kalkarak “Böyle bir yasal hakkın yok. ama maalesef biz tüzükle böyle bir şeye söz veriyoruz. Siyasi konuşma yapıyorsun, 25 dakika Sayın Başkan konuştu. 1 saattir sen konuşuyorsun. Van ile ilgili söylediklerin baştan aşağıya yalan” diye konuşmuştu.

  Bu tartışmanın ardından çok sinirlenen Erdoğan, konferans salonunu terk etti. Tartışma sırasında Erdoğan’ı sakinleştirmeye çalışan dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ise Erdoğan’la birlikte toplantıyı terk etmesi uzun süre tartışılmıştı.

  TBB Başkanı Feyzioğlu açıkladı: Avukatlık sınavı yakında

  “Haysiyet, faşizmle aynı kareye sığmaz”

  Feyzioğlu’ndan AKP’ye mazbata desteği

  Metin Feyzioğlu Saray’a çıktı

  Feyzioğlu’na tepki: Cübbeni çıkar siyaset yap

  İşte Erdoğan’ın açıkladığı Yargı Reformu Stratejisi belgesi