• Erdoğan’dan itiraf gibi açıklama: Ülkemizde hak ve özgürlükler genişledikçe bundan tüm vatandaşlarımız faydalanacaktır
  03 Ağustos 2019

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bu ülke hepimizin ülkesi, bu devlet hepimizin devleti” diyerek “Ülkemizde hak ve özgürlükler genişledikçe bundan tüm vatandaşlarımız faydalanacaktır” ifadesini kullandı.

  Erdoğan konuşmasının satırbaşları:

  Şu an temel atma töreninde bulunduğumu kiliseyle ilgili süreci daha önce başlatmıştık. Kilise için seçilen yerin tespiti ve fiilen inşa aşamasına geldik. İstanbul Büyükşehir Başkanlarımız Kadir Topbaş ve Mevlüt Uysal tüm süreç boyunca destek vermişlerdir.

  Süryani vatandaşlarımız burada kendilerine ait bir kiliseye kavuşuyorlar.

  Coğrafyamız her zaman çok renkliliği ile insanlık vicdanının simgesi olmuştur. Her yerden bu topraklara gelen tüm mazlum ve mağdurlar için kalbimiz sonuna kadar açık olmuştur.

  Tarihin her döneminde olduğu gibi bu dönemde de kapımıza gelen insanların ne inançlarını ne de kökenlerini sorgulamak aklımızdan dahi geçmemiştir. Kendi vatandaşlarımıza verdiğimiz hizmetlerde asla ayrım gözetmedik..

  Bu ülke hepimizin ülkesi, bu devlet hepimizin devleti; ülkemizde hak ve özgürlükler genişledikçe bundan tüm vatandaşlarımız faydalanacaktır.

  Türkiye’ye sevgisi, sadakati olan herkes bizim nazarımızda ülkemizin birinci sınıf vatandaşlarıdır.

   Bugün Türkiye geçmiş göre çok daha iyi bir toplumsal yapıya sahiptir. Farklılıklarımızı en önemli zenginliklerimiz olarak görüyoruz.

  Son olarak Suriye ve Irak’tan gelen içlerinde Arap, Kürt, Türkmen ve bu Müslüman kardeşlerimizin yanında Süryanilerin, Ezidilerin ve diğer inanç gruplarına mensup insanların da bulunduğu 4 milyona yakın insanı şu anda ülkemizde misafir ediyoruz.

  Tüm terör örgütlerinin ve onları maşa olarak kullananların asıl hedefi ortak vatanımızdır. Ülkemizde hak ve özgürlükler geliştikçe bundan da tüm vatandaşlarımız yararlanacaktır. Hak ve özgürlükler noktasında tek istisnamız terör örgütleridir, ülkesine ihanet içine girenlerdir.”

  TEMELİ İMAMOĞLU İLE BİRLİKTE ATTI

  Erdoğan konuşmasını tamamladıktan sonra temel atma törenine geçildi. Erdoğan temeli İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte attı.