• Erdoğan, İmamoğlu’na ödül verecek iddiası
  14 Ocak 2020

  AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, İmamoğlu’na “Navigasyon Verileri İle Trafik Işıklarının Uyumu Projesi” ödülü vereceği kulislerde konuşuluyor.

  ‘Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi’ne katılacak İmamoğlu‘nun “Navigasyon Verileri İle Trafik Işıklarının Uyumu Projesi” ödülünün Erdoğan tarafından verileceği iddia edildi.

  Cumhurbaşkanlığı tarafından, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı işbirliğiyle 15-16 Ocak tarihleri arasında Ankara’da yapılacak ‘Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi’ne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra Kanal İstanbul projesinde hedef aldığı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katılacak.

  Açılış konuşmasını Erdoğan yapacak, İmamoğlu da konuşacak

  İmamoğlu’nun sık sık randevu talebinde bulunduğu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kongrenin yarın yapılacak açılışında konuşma yapması bekleniyor.

  Mansur Yavaş ve Tunç Soyer de katılacak

  Kongrenin ‘Yenilikçi Yerel Politikalarla Dönüşen Şehirlerimiz’ başlıklı oturumunun konuşmacıları arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’de yer alıyor.

  Erdoğan, İmamoğlu ile görüşecek mi?

  Sözcü’den Özlem Güvemli’nin aktardığı bilgiye göre etkinlikte, İBB Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, Elektronik Sistemler Müdürlüğü’nün yürüttüğü ‘Navigasyon Verileri İle Trafik Işıklarının Uyumu Projesi’ne verilecek ödülü Ekrem İmamoğlu alacak.

  Ekrem İmamoğlu’na ödülü AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verileceği kulislerde konuşulurken, Erdoğan-İmamoğlu görüşmenin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği ise merak konusu.

  İmamoğlu: Kanal İstanbul konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ikna ederim

  Erdoğan’ın Kanal İstanbul projesinde hedef aldığı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu görüşüp görüşmeyeceği merak konusu iken İmamoğlu, “Kanal İstanbul konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ikna ederim” demişti.

  İmamoğlu, katıldığı bir televizyon programında şunları söylemişti:

  “2016’da açılacak denilen Melen Barajı, 2020’de açılmadı. Buraya ek bir ihale yapılmak zorunda. Bu uyarıyı yaptıktan sonra ödeneği çıkmadı. Biz tekrar televizyondan uyarı yaptık. İktidara yakın gazetede haber çıktı, sayın Cumhurbaşkanı ödeneğin çıkması konusunda talimat verdi diye. Ben ikna ettim. Aynı şekilde ikna ederim, bana fırsatı versin. Eğer size oradan yaklaşım, cevap hatta bazen küçümseyerek cevaplar verilince, çok afedersiniz ben de gayet saygılı, teknik, bilimsel cevaplar veriyorum. Ben dedim diye İstanbul’un hayati meselesine karşı çıkılır mı? Sayın Cumhurbaşkanı dedi diye evet de denilemez.”