• Ellerinde küskün seçmen listesiyle AKP için kapı kapı gezen İBB personeline suçüstü: Bu seçim çok önemli, kaybetmememiz lazım
  14 Haziran 2019


  16punto.com / 23 Haziran’da tekrarlanacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için, Büyükşehir Belediyesi elindeki tüm imkanları AKP adayı Binali Yıldırım için seferber etti.

  BELEDİYE PERSONELİ, BELDİYE ARACIYLA, BELEDİYENİN ÇİÇEĞİNİ DAĞITIYOR
  Dün Başakşehir Kayaşehir’de Binali Yıldırım için kurum araçları ile propaganda çalışması yapmaya giden İBB’ye bağlı Ağaç A.Ş. çalışanları, kapı kapı dolaşarak Ağaç A.Ş.’nin yetiştirdiği gülleri çalışanlara dağıttılar ve Binali Yıldırım için oy istediler.

  ELLERİNDE İSİM LİSTELERİ VAR
  AKP’nin oy deposu olan ancak 31 Mart seçiminde büyük oransa sandığa gitmeyen seçmenin olduğu Başakşehir’de çalışma yapan İBB personelinin elinde sandığa gitmeyen seçmenlerin listesi olduğu ve öncelikle o kişilerin evlerine gittikleri tespit edildi.

  İMAMOĞLU’NA BAĞIŞ YAPTIĞI İÇİN İBB’DEN KOVULAN PERSONEL GÖRÜNTÜLEDİ
  İBB’ye bağlı Ağaç A.Ş.’nin personelinin Başakşehir’de yaptıkları seçim çalışmasını görüntüleyen Nuri Başkapan ise yakın bir süre önce ‘siyasi paylaşımlar yaptığı’ gerekçesi ileAğaç AŞ.’deki işine son verildiğini hatırlattığı eski mesai arkadaşlarına “Yazık değil mi belediyenin arabası, belediyenin gülü ve belediyenin personeli ile AKP adayına propaganda yapılması. Müdüründen şefine, personeline kadar tam kadro sahadasınız. Ben İmamoğlu’nun kampanyasına 50 TL bağışladığım ve siyasi paylaşımlar yaptığım gerekçesi ile işten atıldım. Sizin yaptığınız siyasi çalışma değil mi?” diyerek tepki gösterdi.

  İLGİNÇ YANITLAR: ÇALMIŞ OLABİLİR AMA BEN ERDOĞAN İÇİN DESTEKLİYORUM
  Başkapan’ın konuştuğu Ağaç A.Ş. çalışanları ise dikkat çeken tepkiler verdiler: “Ekrem İmamoğlu mafya” diyen bir belediye personeli, Başkapan’ın “Binali Yıldırım’ın oğlu 32 yaşında 17 gemiye sahip. Bu nasıl olmuştur?” sorusuna “Doğrudur. Çalmış da olabilir. Zaten bu ülkede kim çalmıyor ki. Zaten Binali Yıldırım benim umrumda değil ben Erdoğan için AKP’yi destekliyorum.” diye yanıt veriyor.

  İmamoğlu’na 50 TL bağışlayan İBB çalışanı işten atıldı

  Bir başka İBB personeli ise sahada neden olduklarını “Bu seçim çok önemli, kaybetmememiz lazım” diyerek açıklıyor.

  Kkendilerine belediyeden bir görev verilmediğini ve kendisinin gönüllü olarak Yıldırım için çalıştığını söyleyen İBB personeli, “Gönüllü çalışıyorsan neden mesai gününde çalışıyorsun? İzne çıkıp çalışabilirsin” sorusuna ise “İzin istedim vermediler” diye yanıt veriyor!

  Duruma tepki gösteren Nuri Başkapan ise “Siyasi paylaşımlar yaptım diye işimize son veriyorlar ama öte yandan, çaycısından tutun genel müdürüne kadar 290 personeli AKP için sokağa seçim çalışmasına gönderiyorlar. Üstelik Ağaç Aş’nin hem araçlarını hem de ürünlerini (çiçek) kullanıyorlar” dedi.

  İmamoğlu karşıtı açıklamaları Vali mi yaptırıyor? Bekaroğlu maili paylaştı