• Devlet Bahçeli Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı
  04 Ekim 2019

  Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “CHP Genel Başkanı için dokunulmazlığın kaldırılması ve mahkeme yolu ardına kadar aralanmış ve açılmıştır” ifadelerini kullandı.

  Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “suç teşkil eden fiili ve değerlendirmelerini” inceleyeceklerini açıkladı.

  “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne karşı tahammülsüzlükleri malum ve merbut olan karanlık niyet sahiplerinin arkadan dolaşarak, aynı zamanda planlı itibar ve irade suikastlarıyla Türkiye’nin diriliş ve yükseliş ümitlerini köstekleme yarışına girdiğini” söyleyen Bahçeli, muhalefete yüklendi.

  Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti:

  “Siyasi ahlaktan vahim şekilde savrulmuş, millete aidiyet bilincinden hızla uzaklaşmıştır. CHP-HDP-İP-SP arasında kurulan anayasa hazırlık masaları, kirli bağlantılar, Türkiye muhaliflerini umutlandıran sinsi ve gizli pazarlıklar birer birer gün yüzüne çıkmaya başlamıştır.”

  CHP ile HDP’nin aynı kulvar ve kumanda merkezine sabitlenmesinin büyük bir sorun olduğunu savunan Bahçeli, MHP’de Kılıçdaroğlu için komisyon kurulduğunu şu sözlerle açıkladı:

  “MHP’nin Başkanlık Divanı’nın da kararıyla CHP-HDP ilişkilerinin incelenmesi, CHP Genel Başkanı’nın suç teşkil eden fiili ve değerlendirmelerinin analiz ve araştırılması maksadıyla bir komisyon kurulduğunu belirten Bahçeli, komisyonun Genel Başkan Yardımcıları Feti Yıldız, İzzet Ulvi Yönter, ve İsmail Faruk Aksu’dan oluşuyor”