• Davutoğlu yayını sonrası Yavuz Oğan’ın bütün programlarına son verildi
  19 Temmuz 2019

   

  Sosyal medya hesabından açıklama yapan Oğhan, dün eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun konuk edildiği “bidebunudinle” programından sonra Sputnik’in programlarını sonlandırdığı açıkladı. Oğhan ayrıca kendisiyle birlikte İsmail Saymaz ve Akif Beki’nin yaptığı “söylemesibizden” programının da artık RS FM’de yayınlanmayacağını açıkladı.

  Oğhan, sosyal medya hesabından, “Türkiye’de hiç bir iyi iş cezasız kalmaz, dün Davutoğlu ile mülakat yaptık bugün programlarımız bitti, üstelik yayını kendi YouTube kanalımızdan yaptığımız halde, #bidebunudinle ile @makifbeki ve @ismailsaymaz la yaptığımız #söylemesibizden artık RS FM’de değil” sözleriyle duyurdu.

  Davutoğlu’ndan Tepki

  Öte yandan Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden olaya tepki gösterdi. Davutoğlu, “Dün benimle mülakat gerçekleştiren üç basın mensubu @yavuzoğan @makifbeki ve @ismailsaymaz‘ın programlarına son verilmesinden büyük üzüntü duydum. Kendileri sadece gazetecilik yaptılar. Bu kararın hiç bir izahı yok. Her kapıyı kapatsalar da biz yeni kapı açacak, susmayacağız” dedi.