• “Darbenin siyasi ayağı AKP’dir, olan yine garibana oluyor”
  18 Temmuz 2019

  Karamolloğlu sözlerini “AK Parti kendi içini temizleyemediği için dikkatleri başka tarafa çekmekte ve masum insanların canını yakmakta ne yazık ki hiç çekinmiyor” diye sürdürdü.

  Twitter’dan yaptığı açıklamaya “15 Temmuz’la alakalı şu soruyu sormak istiyorum,” diye başlayan Saadet lideri, “Darbeyi organize edenler nerede, bu işin siyasi ayağı nerede? Üç yıldır biz bu soruya cevap alamıyoruz,” diye devam etti.

  Perinçek FETÖ’nün ‘siyasi ayağını’ açıkladı

  İktidarın bu soruya ısrarla yanıt vermediğini belirten Karamollaoğlu, “Darbeye iştirak ettiğini iddia ettikleri terziye kadar gidip buluyorlar, fakat işin siyasi ayağını bir türlü bulamıyorlar. Olan yine gariban, kimsesi olmayan insanlara oluyor,” diye konuştu.

  İktidar da bu soruya cevap vermemekte ısrarcı.

  Darbeye iştirak ettiğini iddia ettikleri terziye kadar gidip buluyorlar, fakat işin siyasi ayağını bir türlü bulamıyorlar. Olan yine gariban, kimsesi olmayan insanlara oluyor.

  Biz şimdi darbenin siyasi ayağı diyoruz ya, aslında bu bizzat AK Parti’nin kendisidir. AK Parti kendi içini temizleyemediği için dikkatleri başka tarafa çekmekte ve masum insanların canını yakmakta ne yazık ki hiç çekinmiyor.

  AKP’li Özdağ: Damatlar FETÖ’cü çıkıyor, gelinlerden de kaç tanesi FETÖ’cü buna da bakmak lazım

  Dilipak: FETÖ’nün siyasi ayağı AK Parti’dir

  AKP ve MHP yine ’15 Temmuz’un siyasi ayağı araştırılmasın’ dedi