• Cüneyt Ayral yazıları ile yakında aramızda
  16 Temmuz 2019

  Bugüne kadar pek çok gazete ve dergide modadan, yemek yazılarına, gündem yazılarından dış politikaya kadar bir çok konuda yazılar kaleme alan ve birden çok televizyon kanalında programlara imza atan, yazarlık, gazetecilik gibi mesleklerinin yanına son yıllarda rehberliği de ekleyen Cüneyt Ayral, yakında yazıları ile 16punto.com ailesine katılıyor.

  22 yıldır yaşamını Paris’te sürdüren Ayral, bir birinden farklı ilgi ve uzmanlık alanı ile 16punto.com okurlarına yeni pencereler açacak.

  Cüneyt Ayral’ın yazıları yakında bu adreste sizlerle olacak.

  CÜNEYT AYRAL KİMDİR?

  Cüneyt Ayral 1954 yılında İstanbul’da doğdu. Orta ve yüksek öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra yeniden İstanbul’a döndü, gazeteciliğinin yanı sıra reklam yazarlığı yaptı. Yirmi yıl süreyle sanayicilik yaptı ve Türkiye’de kadın iç giyim sektörünün gelişmesinde kilit rol oynadı. 1997 yılında Fransa’ya yerleşti, o tarihten bu yana Fransa’da çeşitli şehirlerde yaşadı. Halen Paris’te yaşıyor.

  AFSAD Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneğinin kurucu genel sekreterliğini üstlendi. Beş yıl süreyle İstanbul için bir gazete yayınladı. (https://www.iae.org.tr/kostantiniyye-gazetesi/) Şiirleri ve öyküleri çeşitli dergilerde yayınlandı, 25’i aşkın kitap yazdı. Kanal6, TRT2 TV ve Biz TV’de İstanbul, kültür, sanat ve yemek programları yaptı ve sundu. TRT radyolarında 70’li yıllarda pek çok programa imza attı. Üç çocuk babası olan Cüneyt Ayral İngilizce, Almanca ve Fransızca biliyor.