• CHP’li vekilden Bahçeli’ye yanıt: MHP İstanbul’da hiç 806 bin oy aldı mı?
  27 Haziran 2019


  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplansında “Türkiye İstanbul seçimlerinde demokrasi dersi vermiştir. Ancak 23 Haziran’da İstanbul ehline teslim edilmemiştir. Bunun sonuçlarını da ilerleyen dönem ve yıllarda görmemiz kuvvetle muhtemeldir. Seçilen İBB Başkanının ne yapıp yapmadığı kısa sürede belli olacaktır. İBB Başkanının bütün tasarruflarını takip edeceğiz gerekli notları alacağız. ” dedi.

  Cem TV’de Sıla Ağgül ve Atakan Sönmez’in ‘Not Defteri’ programına konuk olan CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, Bahçeli’nin bu sözlerine yanıt verdi.

  HİÇ O KADAR OY ALMIŞ MI?

  CHP’li Gökan Zybek, Bahçeli’nin sözlerinin sorulması üzerine “Sayın Bahçeli bir partinin genel başkanı. Ona bir şey söylemek usülen ne olur bilmiyorum ama Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul’da hiç 806 bin oy aldı mı?” diye sordu.

  İBB’DE KURULAN İHALE ÇARKINI ANLATTI

  Ekrem İmamoğlu’nun görevi devralmasıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesindeki israf düzenine ve kadrolaşmaya son vereceğini, kendilerinin de parti olarak İmamoğlu’na yardımcı olacaklarını belirten CHP Milletvekili Zeybek, belediye içinde kurulan ihale çarkına dikkat çekti.

  Zeybek, “Büyükşehir Belediyesinin bütün iştiraklerinde bir yağma düzeni var. İBB’nin yüzde 50’nin üzerinde hak sahibi olduğu 28 iştiraklerin bütün yönetim kurulu üyelerinin istisnasız tamamı başka bir iştirakten ihale alıyor. Bunlar kamu çalışanı falan değiller. Bir halkanın etrafına bunlar kümelenmişler, birinci dereceden çocukları, eşleri, hatta ben çok daha ileri bir şey söyleyeyim. Bir iştirakin yönetim kurulu başkanı -bunlar o kadar fütursuz hale geldiler ki- maaşıyla açıklanmayacak mülkleri de kendi üzerine kaydettiler. Bri sabit maaşla çalışan kişinin üzerinde onlarca milyon değerinde gayrimenkulun tapu edildiğini görüyoruz. Sayın İmamıoğlu’na Arnavutköy’de sert bir tavır koyan kişinin abisinin de o dükkanları kiraya veren işletmenin yöneticisi olduğu ortaya çıktı.” dedi.

  PROGRAMIN TAMAMI İÇİN

  Bahçeli’nin ‘İmamoğlu’ çıkışına CHP’den yanıt: Bazıları ders almamış

  Bahçeli seçmene tepkili: İstanbul ehline emanet edilmemiştir

  İBB’ye kayyum atanan validen personele mazbata öncesi talimat