• Bülent Arınç geri adım attı: KHK faciadır dememeliydim
  08 Kasım 2019

  Daha önce dile getirdiği ‘KHK faciadır’ ifadesi için geri adım atan Bülent Arınç, bu kez “KHK faciadır dememeliydim” dedi.

  Arınç, katıldığı televizyon programında “İstifa haberlerim yayınlandı, böyle bir şey yok” derken 2014’ten sonra bazı konularda AKP ile ayrı düştüğünü belirtti. AKP ile birliteliğinin devam ettiğini söyleyen Arınç “Cumhurbaşkanı’nın yanındayım” dedi.

  Mehmet Metiner dün uyarmıştı…

  AKP eski milletvekili ve Star yazarı Mehmet Metiner, dün köşesinde KHK uygulamalarının bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan‘a ait olduğunu söylemişti.

  Metiner, “KHK faciadır!’ demek, hem Reis, hem de 15 Temmuz şanlı direnişimizle örtük bir hesaplaşmanın adıdır” diyerek Arınç’a yüklenmişti.

  Ne demişti?

  Arınç, geçtiğimiz hafta iktidar ve muhalefet arasında tartışmalara neden olan sözleriyle ilgili de, “Evet şunu belki söylememeliydim, ‘KHK bir faciadır’. Çünkü şuna inanıyorum, ya olağanüstü hal ya da sıkıyönetim ilan edilecekti. Başka türlüsü imkansızdı. KHK’lar bir ihtiyaçtı, gereklilikti. Yargı ile komisyon kararları arasında çelişki var” ifadelerini kullanmıştı.

  AKP’li eski vekil: ‘KHK faciadır’ demek Reis ile örtük hesaplaşmadır