• Barbaros Şansal’a kan bağışı sırasında saldırı: Eşcinsel kanı almayız!
  04 Ağustos 2019


  Terzi yamağı Barbaros Şansal, Sarıyer’de kan bağışı sırasında saldırıya uğradığını ve darp edildiğini açıkladı.

  Şansal 17.50 sıralarında sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Az önce. Kan bağışı standına uğradığımda, Sarıyer’de dar edilip saldırıya uğradım !” dedi.

  Terzi yamağı Barbaros Şansal, kendisine “Yabancı kimliklilerin ve eşcinsellerin kanını almayız” dendiğini duyurdu.

  Barbaros Şansal’ın söyleşisi iptal edildi

  Şansal’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

   

  SALDIRI SONRASI İLK AÇIKLAMA

  Saldırı sonrası Youtube kanalı Bizim TV’de Gazeteci Orhan Şahin’e konuşan Barbaros Şansal, “Kızılay vatandaştan bedava aldığı kanı parayla satıyor ama bir yandan da abuk subuk sorular sorarak vatandaşı hedef gösteriyor” dedi. Kan bağış standında görevli bir kadın doktorun kendisinden kan alınamayacağını söylediğini belirten Barbaros Şansal, “O arada bir bey hakaret ederek üzerime geldi ve ensemden tutarak yere attı. Sonra ‘Miliyetçiler koşun, burada vatan haini var’ dedi. Ancak sağduyulu vatandaşlar ve yanımdaki arkadaşlar beni oradan aldı. Dirseklerimde hafif sıtyrıklar var” dedi.

  Şansal, “Suç duyurusunda bulunacak mısınız?” sorusuna ise “Ulusalararası havalimanında linç edilmek için saldırıya uğradım. İki buçuk yılda anca dava açıldı. Suç duyurusunda bulunsam ne olur ki? Cürüm kötüdür ama adaletsizlik cürümden de daha kötüdür. Türkiye  Cumhuriyeti halklarının ve yurttaşlarının üzerinde kurdukları faşizan baskılar  derhal bitmelidir. Vücut bütünlüğünün dokunulmazlığı, ifade, vicdan ve seyahat özgürlüğü derhal güvence altına alınmalıdır” diye yanıt verdi.

  Barbaros Şansal, bulduğu yüklü miktarda paranın sahibine ulaştı