• Babıali TV yola çıktı
  30 Eylül 2019

  Bünyesinde Mustafa Hoş, Suat Toktaş ve Zeynel Lüle gibi deneyimli gazetecileri barındıran Babıali TV yayın hayatına başladı.

  Youtube kanalı üzerinden canlı yayın yapacak olan kanal, aynı zamanda internet üzerinden radyo yayını yapan ‘Kara Kutu’ radyodan da dinlenebilecek. Babıali TV yayına hafta içi hergün, günün belirli saatlerinde toplam altı saat canlı yayınla başlıyor. Yeni programlara bağlı olarak bu saatler daha sonra artacak.

  Babıali TV yayına, hafta içi her gün saat 10.00’da, ‘Mustafa Hoş’la Durum’ programıyla başlayacak. Hoş, iki saat sürecek olan programının ‘Fikr-i Takip’ bölümünde gündem dışına itilmiş olayların perde arkasını, “Panzehir hafıza” bölümünde, unutulan ve unutturulan olayları ele alacak. “OffThe Record” bölümünde ise siyaset ve medyada yaşanan olayların perde arkası ve kulis bilgileri yer alacak. O gün medyada yer alan haberler takipte olacak.

  Basın ve meslek ilkelerinden örnekler verilerek bu bölümde Türk basını mercek altına alınacak. Programın “Serin Analiz” adını taşıyan bölümünde ise, gösterilmek istenen değil de gerçeğin görünür olmasını sağlayan bilgilere yer verilecek.

  Babıali TV’nin ikinci kuşağında ise, saat 13.00’ten itibaren Zeynel Lüle ekranlarda olacak. İki saat sürecek olan programın adı, “Zeynel Lüle Bildiriyor”. Ağırlıklı olarak günün gündeminin işleneceği program, stüdyo konukları, skype, telefon bağlantıları ve izleyenlerin mesajlarıyla inter aktif bir şekilde sürecek. Günün manşeti ve günün getirdiklerinin derinlemesine konu edileceği programın “Fikri Takip” bölümü ile belirli konularla ilgili gelişmeler mercek altına alınacak.

  Zeynel Lüle Günün içinden bölümünde sadece Türkiye’de değil dünyada olan olayları da ekrana taşıyacak. “Boy Aynası”nda ise sanat, edebiyat ve spordaki gelişmeler işlenecek ve konuklarla gelişmeler izleyicilerin katılımı ile konuşulacak.

  Babıali TV’nin gün içindeki son programını 17.00-19.00 saatleri arasında Suat Toktaş gerçekleştirecek. “Babıali Yokuşu” adını taşıyan programda gündemin ağırlığını oluşturan konular, uzman ya da konuların birinci derecede muhataplarının davet edileceği stüdyo konukları, Skype ve telefon bağlantıları ile derinlemesine tartışmaya açılacak. ‘Yorum-Analiz’ bölümünde konuşulacak. Programın “Yalnız Değilsiniz” bölümünde ise, hak hukuk ve adalet arayan kişilerin sesine kulak verilecek. Bu programda, tartışma yaratan sosyal medya mesajlarının işleneceği ‘Günün Tweeti’, ‘Günün Sözü’ gibi bölümler yer alıyor.