• AKP’li vekil Kaz Dağları’ndaki ağaç katliamını yemek masası ile savundu
  01 Ağustos 2019

  Sözcü’den Mehmet Andaç’ın haberine göre, Kesilen ağaçlardan kâğıt ve masalar yapıldığını belirten İskenderoğlu, “Önümüzde gündem ile ilgili bir konu var. Biz bir kere hiçbir madenin avukatı değiliz. Bu memleketin her ağacı, her suyu, her denizi bize emanettir ancak yapılan bir maden kanunu ile birlikte biliyorsunuz ki dünyanın her yerinden maden çıkartma yasası var bununla ilgili. Doğru yapılıyor mu kısmında eminim müdürlerimiz bize gereken açıklamayı verecektir ama Çanakkale’de bugün bin 800 noktada ağaç kesiliyor” diye konuştu.

  Kaz Dağları’ndaki talana ‘süper’ teşvik

  “BUGÜN KAĞIDI KULLANIYORSAK, AHŞAP MASADA YEMEĞİMİZİ YİYORSAK”

  Her şeyin kontrol altında olduğunu anlatan İskenderoğlu, “Kesen hiçbir firma değil, kesen bizim devletimiz, kesen orman bölge müdürlüğümüz. Hiçbir şey kontrol dışında gerçekleşmiyor. Bugün kağıdı kullanıyorsak, ahşap masada yemeğimizi yiyorsak aslında bunlarda bu kesilen ağaçlardan yapılan ürünler. Çanakkale’nin her ağacı bizim için kıymetli. Kesilen ağaçların yerine 3 milyon ağaç dikiyoruz kesinleri söylerken kimse dikilenleri söylemiyor” şeklinde konuştu.

  Kaz Dağları’nda 195 bin ağaç kesen şirketin CEO’su: Türkler taş taşımakta çok iyiler

  SOSYAL MEDYA AYAĞA KALKTI

  AKP Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun bu açıklamalarının sosyal medyada hızla yayılması üzerine tepkiler de gecikmedi. Vatandaşlar, İskenderoğlu’nun bu konuşmasını kınadıklarını belirtti.

  Çanakkale’den Kaz Dağları için yükselen çığlık: Burayı da yok edecekler