• AKP’li belediyeden İmam Hatipliler Vakfı 1.1 milyon lira
  08 Kasım 2019

  AKP’li Selçuklu Belediyesi’nin bütçesinden Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) için 1.1 milyon lira harcandığı ortaya çıktı.

  Belediyenin, vakfın “Geleneksel Hikâye Yarışması” etkinliklerinin tanıtım giderlerini karşıladığı öğrenildi.

  BirGün’den Mustafa Bildirci’nin haberine göre, AKP’li Selçuklu Belediyesi, vakfın 2015, 2016, 2018 ve 2019 yıllarında düzenlediği yarışmaları için bütçesinden harcama yaptı.

  Selçuklu Belediyesi, vakfın, beşincisini 2015 yılında düzenlediği, “Geleneksel Hikaye Yarışması” için 280 bin TL harcadı. Selçuklu Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün açtığı ihale kapsamında, etkinliğin tanıtım ve organizasyon giderleri bütçeden karşılandı.

  Belediye, 2016 yılında ödül töreni tanıtım organizasyonu için 301 bin TL harcadı. Belediye kasasından, vakfın 2018 yılındaki etkinliği için 355 bin TL çıktı.

  Vakıf, 2019 yılında “geleneksel” etkinliğinin sekizincisini düzenledi. Belediye, bu etkinliğin program tanıtımı ve organizasyonu için de ihale açtı.

  Yaklaşık maliyetinin 254 bin TL olduğu öğrenilen ihale kapsamında on binlerce afiş, davetiye ve yaka kartı tasarlandı. Böylelikle, belediye kasasından dört yılda vakfın etkinliği için çıkan para 1.1 milyon TL’ye ulaştı.

  Vakfın başkanı kim?

  Vakfın başkanı ise Necmettin Erbakan Üniversitesi’ne Genel Sekreter olarak atanan ve Milli İrade Platformu üyeliği bulunan Ecevit Öksüz.